Postarzające fryzury – które cięcia dodają lat?

Kiedy idziemy do fryzjera, chcemy, by stworzył na naszej głowie fryzurę, która odświeży nasz wizerunek, doda atrakcyjności, a niejednokrotnie i odmłodzi. Jest jednak szereg fryzur, przy których należałoby zachować ostrożność. W przeciwnym razie nieświadomie dodamy sobie lat. Jakie postarzające fryzury spotyka się najczęściej?

Zawsze fryzurę należy dobrać do rysów twarzy, a nawet figury. Nie zawsze sprawdzi się to samo. Mało tego są takie cięcia, które u części osób mogą dodawać lat, a tego większość kobiet chciałaby uniknąć.

Fryzury tapirowane i lakierowane

Kiedyś bardzo modne było dodawanie włosom objętości poprzez tapirowanie, kręcenie, lakierowanie. Wystarczy, że przypomnimy sobie lata 90. Jednak nawet jak lubimy nawiązywać w swoich stylizacjach do retro lub vintage, uważajmy. Takie fryzury to przede wszystkim powaga i dostojność, a to oznacza, że możemy wyglądać zbyt dojrzale. Jeśli chcemy wyglądać młodo, to stawiajmy na naturalną miękkość, bez żelów, pianek i lakierów.

Kucyk z części włosów

Wiele kobiet stawia na fryzury praktyczne, a nie ma fryzury wygodniejszej niż kucyk. Nawiasem mówiąc, jest teraz bardzo modny. Jednak zrezygnujmy z kucyków z połowy włosów, kiedy reszta jest luźno puszczona. U dziewczynek taka fryzura wygląda w porządku, ale kiedy tak czesze się dorosła kobieta, to wygląda, jakby jej włosów było mało, a to postarza.

Włosy bardzo długie a przy tym słabe i cienkie

Długie włosy kojarzą się ze zdrowiem i młodzieńczą świeżością. Jednak przychodzi taki moment, że włosy stają się dość cienkie i słabe, a to nie wygląda dobrze. Kiedy je rozpuścimy, będą oklapłe i wyraźnie w złej kondycji. Jednocześnie przy długich włosach trudno o uczesanie, które doda kobiecości, a przy tym nie wyeksponuje rosnącej liczby zmarszczek na twarzy. Lepiej porozmawiać z fryzjerem, z pewnością podpowie, w jakim krótszym cięciu będzie nam do twarzy.

Zbyt męskie krótkie fryzury

Przychodzi taki moment w życiu wielu kobiet, kiedy nie chcą dużo czasu poświęcać na układanie fryzury. Wtedy też wydaje się, że najlepszą propozycją jest ścięcie włosów na krótko. To nie zawsze szczęśliwy wybór. Krótkie fryzury w wielu przypadkach odbierają nieco kobiecości i odsłaniają twarz. Zdarza się jednak, że drastyczne cięcie jest prawdziwym ratunkiem dla włosów bardzo słabych. Dzięki niemu mogą odrosnąć mocniejsze.

Postarzające fryzury – koczek baletnicy

Bardzo ciasny kok na czubku głowy wygląda fatalnie u dojrzałych kobiet. Nie tylko odsłania całą twarz, ale do tego zawsze wygląda, jakby włosów było mało. A ponieważ wyglądają na cienkie i rzadkie, od razu optycznie jesteśmy starsze. Jest to zatem kolejna fryzura, z której lepiej zrezygnować.

Zbyt mocna farba też postarza

Żeby zamaskować siwiejące włosy, sięgamy po farbę. Zrezygnujmy z farby o bardzo intensywnych kolorach jak czerń. To może nie być nasz szczęśliwy wybór. Będzie bardzo widać, że mamy farbowane włosy, a nasze rysy twarzy się wyostrzą. Wyraźniejsze będą też zmarszczki i niedoskonałości.