Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kształtne i optymalnie nawilżone usta przyciągają spojrzenia. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie modelowaniem ust w gabinetach medycyny estetycznej jest spore. Jest to tym bardziej warte uwagi, że zabieg może dać natychmiastowy efekt. Jak wygląda powiększanie ust kwasem hialuronowym i dlaczego warto z tego skorzystać?

Z kwasem hialuronowym powinna zaprzyjaźnić się każda kobieta, która chce, by jej skóra wyglądała pięknie i młodo. To właśnie on nawilża skórę, wygładza i redukuje zmarszczki. Jego zastosowanie wciąż rośnie i wcale nie jest tylko dodatkiem do kremów i maseczek. Jego fantastyczne właściwości wykorzystują salony kosmetyczne i gabinety medycyny estetycznej.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – najważniejsze korzyści

Usta mogą być powodem do dumy, ale też źródłem kompleksów. Na szczęście nowoczesne metody pozwalają zniwelować niedoskonałości i wyeksponować piękno ust. Poprawić kształt ust można na przykład podczas zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. Jest więc dobrą propozycją dla nas, jeśli naszym problemem są małe usta, asymetryczne lub jeśli chcemy nieco unieść opadające kąciki. Chociaż od razu zauważymy, że nasze usta wyglądają lepiej, to pełnię efektów zauważymy po około 2 tygodniach. To właśnie tyle potrzeba, aby kwas hialuronowy mógł się dobrze ułożyć w tkankach. Rezultatami możemy się cieszyć nawet przez 12 miesięcy!

Ponieważ chcemy podkreślić piękno ust i staną się one wyraźniejsze, musimy zadbać, by zabieg wykonała osoba z doświadczeniem i z zastosowaniem dobrej jakości preparatu. Dobrym wyborem będzie zabieg preparatem StylAge M. W jego składzie znajduje się nie tylko kwas hialuronowy, ale i antyoksydanty. Kosmetyk wstrzykuje się w skórę właściwą, co pozwala na redukcję zmarszczek, modelowanie i powiększanie ust. Przez to, że zwiększa się nawodnienie i ukrwienie ust, mają one intensywny zdrowy kolor.

W zależności od tego, jaki chcemy osiągnąć efekt, zabieg będzie trwać między 30 a 90 minut. Kwas hialuronowy jest w postaci żelu i jest plastyczny. Dzięki temu można go wprowadzić dokładnie w wybrane miejsce. Takie powiększanie ust jest bezpieczne i bezpośrednio po wizycie w salonie nie musimy mieć żadnej rekonwalescencji. Zdarzają się sytuacje, kiedy u bardziej wrażliwych osób pojawia się delikatny obrzęk w obrębie ust, ale najczęściej nie utrzymuje się on dłużej niż 2 dni. Nie musimy się też obawiać tego, że zabieg będzie bolesny. Co prawda używa się igły, ale wcześniej stosuje się preparat znieczulający.

Czy są przeciwwskazania?

Zabiegi powiększania ust kwasem hialuronowym jest naturalny i bezpieczny. Z tego względu większość z nas będzie mogła z niego skorzystać. Jednak są też pewne przeciwwskazania. Należą do nich ciąża i karmienie piersią, stan zapalny skóry jak opryszczka lub trądzik, choroba autoimmunologiczna albo tendencja do tworzenia się blizn przerostowych. Są też osoby, które wykazują nadwrażliwość na kwas hialuronowy. One również powinny z tego zabiegu zrezygnować.