Rozpocznij wiosnę z opalenizną i postaw na opalanie natryskowe Fake Bake!

Już wkrótce promienia słońca zaczną nas przyjemnie ogrzewać i zachęcać do odsłonięcia ciała. Blada po zimie skóra nie wygląda zbyt efektownie, warto więc wziąć pod uwagę opalanie natryskowe Fake Bake.

Zdrowo wyglądająca opalenizna jest marzeniem wielu osób. Jednak przez kolejne miesiące możemy o niej pomarzyć. Poza tym nadmiar słońca jest szkodliwy, więc lepiej skorzystać z alternatywnych rozwiązań. Dlaczego opalanie natryskowe Fake Bake jest lepsze od długiego prażenia się na słońcu?

Jak słońce wpływa na nasze ciało?

Wśród podstawowych korzyści, jakie możemy wymienić, jest wpływ na syntezę witaminy D. To jedyna witamina, jaką nasz organizm jest w stanie wyprodukować sam. Zimą wszyscy mają jej deficyty, natomiast wiosną i latem, kiedy dużo przebywamy na świeżym powietrzu, właśnie dzięki słońcu będzie na odpowiednim poziomie. Inną zaletą jest produkcja endorfin, czyli hormonów szczęścia. Na tym zalety przebywania na słońcu w zasadzie się kończą.

Promienie ultrafioletowe przyspieszają procesy starzenia się organizmu. Sprzyjają wolnym rodnikom. Nasilają stany zapalne skóry. Przez słońce skóra jest przesuszona i szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Nie możemy też zapominać o poważnych chorobach. Najczęściej mówi się o raku skóry, ale oprócz tego promienie mogą wywoływać lub nasilać inne schorzenia i alergie.

Opalanie natryskowe Fake Bake – opalenizna bez promieni UV

Jeżeli chcemy cieszyć się piękną opalenizną, a przy tym nie zamierzamy spędzać zbyt dużo czasu na słońcu, opalanie natryskowe Fake Bake jest doskonałą propozycją. Z jednej strony nasza opalenizna będzie wyglądać naturalnie. Nikt nie zorientuje się, że nie jest efektem wielogodzinnego leżenia na leżaku. Z drugiej strony eliminujemy wszystkie negatywne skutki wynikające z tradycyjnego opalania. Z opalania natryskowego możemy korzystać przez cały rok. Zatem, kiedy będziemy odsłaniać dekolt lub nogi, wcześniej możemy zadbać by, zamiast bladej skóry, zaprezentować piękny brąz. Opalanie natryskowe jest w pełni bezpieczne i nie ma żadnych przeciwwskazań jak choroby dermatologiczne i alergie.

Jak przebiega opalanie natryskowe i jak się do niego przygotować?

Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, a jego efekty utrzymują się do dwóch tygodni. Korzystać z niego mogą zarówno kobiety jak i mężczyźni. W przypadku opalania natryskowego nie ma żadnych przeciwwskazań i jest całkowicie bezpieczne. Aby jednak efekt był satysfakcjonujący, powinniśmy swoją skórę odpowiednio przygotować.

Przede wszystkim nie korzystajmy z samoopalaczy przez tydzień poprzedzający wizytę w salonie kosmetycznym. Dzień wcześniej powinniśmy wykonać peeling beztłuszczowy. Tak samo dzień lub dwa dni przed opalaniem wykonajmy depilację partii ciała, którą chcemy poddać zabiegowi. W przeciwnym razie widoczne mogą być czarne punkciki. W dniu zabiegu musimy pamiętać, żeby na skórze nie było żadnych kosmetyków. Zatem zrezygnujmy z makijażu, balsamu, czy perfum. Po zabiegu pamiętajmy o delikatnym osuszaniu po myciu lub kąpieli – dzięki temu opalenizna zostanie na dłużej.