Sposoby na proste włosy

Proste włosy są zawsze na czasie. Osoby o lekko falowanych włosach, jak i te o mocno zdefiniowanym skręcie, często marzą o tym, aby mieć idealnie proste włosy. W tym celu używają różnych kosmetyków i urządzeń, które niekoniecznie są najbezpieczniejsze dla struktury włosa.

Na szczęście są różne alternatywne sposoby, które pozwalają na osiągnięcie podobnych rezultatów bez niszczenia włosów. Jednym z nich jest keratynowe prostowanie włosów u fryzjera. Zacznijmy jednak od tych najpopularniejszych.

Prostownica

Powszechnie już wiadomo, że prostowanie włosów prostownicą jest jednym z najbardziej niszczących strukturę włosa zabiegów. Pod wpływem wysokiej temperatury włosy wręcz się palą, tym bardziej jeśli nie używamy specjalistycznych preparatów przed rozpoczęciem prostowania. Prostowanie włosów prostownicą powinno odbywać się tylko u fryzjera. Profesjonalista potrafi posługiwać się takim narzędziem w sposób bezpieczny. Samodzielne stosowanie prostownicy może skończyć się tym, że zniszczone na długości włosy trzeba będzie drastycznie ściąć. Staną się szorstkie, wysuszone i będą się kruszyć.

Domowe sposoby

Domowe sposoby raczej nadadzą się dla włosów falowanych, umiarkowanie trudnych do ujarzmienia. Jeśli jesteśmy posiadaczkami gęstych loków, niestety najprawdopodobniej się nie sprawdzą.

Pierwszym sposobem będzie po prostu zapuszczenie włosów. Tutaj grawitacja zadziała na naszą korzyść. Im włosy są dłuższe, tym są cięższe, więc będzie dla nich trudniejsze utrzymywanie skrętu i zaczną się prostować. Jest to jednak metoda czasochłonna i niedająca rewelacyjnych rezultatów.

Innym sposobem będą przeróżne preparaty nakładane na włosy. Możemy skorzystać z przeróżnych produktów dostępnych w drogeriach, ale także z szałwii, olejów roślinnych, nafty kosmetycznej lub krochmalu. Krochmal jest bardzo tani i można zrobić go samodzielnie w domu. Potrzebna będzie jedynie mąka ziemniaczana i woda. Naturalne sposoby prostowania włosów mają tę zaletę, że także wpływają bardzo pozytywnie na skórę głowy, a także cebulki włosów. Koją skórę i odżywają włosy.

Ostatnim sposobem jest odpowiednie suszenie włosów, oczywiście za pomocą chłodnego nawiewu. Gorące powietrze zniszczy włosy. Suszyć włosy powinno się z góry do dołu, jednocześnie czesząc włosy i ściągając je szczotką w dół.

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to profesjonalny zabieg fryzjerski, który pozwala wprasować we włosy białka keratyny, dzięki czemu włosy ulegają natychmiastowej regeneracji. Prostowanie jest tak naprawdę skutkiem ubocznym. Keratyna co prawda stopniowo się wypłukuje, jednak zajmuje to sporo czasu. Nawet do pół roku można cieszyć się pięknymi, lśniącymi, miękkimi i prostymi włosami. Keratynowe prostowanie włosów jest najbardziej efektywnym, efektownym i najbezpieczniejszym dla włosów sposobem na prostowanie. Keratynowe prostowanie włosów to dosyć kosztowny zabieg, ponieważ jego ceny sięgają nawet 700 złotych, jednak efekt jest warty takiej inwestycji. Nasze włosy na pewno będą nam wdzięczne za jeden taki zabieg na parę solidnych miesięcy, w porównaniu z codziennym dręczeniem ich prostownicą.