Sposoby na przesuszone włosy

Przesuszone pasma to częsty problem. Wyglądają bardzo nieestetycznie, a także świadczą o złej kondycji włosów. Dlaczego włosy zaczynają wyglądać jak siano? Okazuje się, że odpowiadają za to nie tylko czynniki zewnętrzne.

Dowiedz się, jaka jest przyczyna przesuszonych włosów i jak temu przesuszaniu zapobiec – czy wystarczą domowe sposoby, czy może umówić się na zabieg odbudowujący jak regeneracja Kevin Murphy?

Przyczyny przesuszania się włosów

Oczywiście do przesuszenia włosów może doprowadzić nieodpowiednia codzienna pielęgnacja oraz nadmierna stylizacja. Bezpośrednio do przesuszenia się włosów w tym przypadku dochodzi wskutek zdarcia z włosów naturalnej bariery ochronnej oraz rozchylenie się łusek włosa. To sprawia, że nawilżenie nie zostaje zamknięte w strukturze włosa. Doprowadzić można do tego na przykład poprzez zbyt częste mycie włosów szamponem, który zawiera w składzie mocne detergenty. Innym powodem może być częste suszenie włosów suszarką ustawioną na gorący nawiew czy używanie prostownicy do włosów bez uprzedniego zabezpieczenia pasm odpowiednimi preparatami. Do przesuszania się włosów przyczyniają się także intensywne zabiegi fryzjerskie, jak trwała ondulacja czy ciągłe rozjaśnianie.

Oprócz tego na kondycję włosów mają wpływ także inne czynniki zewnętrzne zawiązane ze środowiskiem. Mowa tutaj między innymi o nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. Przed wyjściem na upalne słońce pamiętajmy o zabezpieczeniu włosów odpowiednim sprayem. Nasze włosy szczególną katorgę przechodzą, gdy wyjeżdżamy na wakacje nad morze. Tam muszą nie tylko mierzyć się ze słońcem, czyli wysokimi temperaturami i promieniowaniem UV, ale także z wilgotnością w powietrzu, silnym wiatrem oraz słoną wodą.

Jeśli żadne z powyższych zewnętrznych przyczyn nas nie dotyczą, przyczyna przesuszania się włosów może być wewnętrzna. Chodzi tutaj o nierównowagę hormonalną lub pozbawienie włosów niezbędnych substancji odżywczych wskutek niezdrowej diety, lub choroby.

Sposoby na przesuszone włosy

Oczywiście najlepiej stosować właściwą profilaktykę przed przesuszeniem się włosów, jednak jeśli już na to za późno, można jeszcze próbować uratować spalone kosmyki na kilka sposobów. Szczególnie ważne jest zadbanie o końcówki – jeśli są rozdwojone i ich nie zetniemy, włos zacznie rozdwajać się dalej ku górze, przez co włosy staną się kruche i w końcu zaczną się łamać. Niestety poważnie naruszoną strukturę włosa niewiele może uratować. Jeśli domowe sposoby, takie jak maseczki z siemienia lnianego czy majonezu nam nie pomogą, możemy jeszcze udać się po pomoc do profesjonalisty, a tam możemy skorzystać z regeneracji Kevin Murphy?

Regeneracja Kevin Murphy — co to jest?

Regeneracja Kevin Murphy to profesjonalny zabieg fryzjerski z wykorzystaniem produktów opartych na najnowszych technologiach. Intensywnie odbudowuje strukturę włosa i jest polecana dla włosów łamliwych, suchych bądź zniszczonych w jakikolwiek inny sposób. Idealnie sprawdza się właśnie na problem włosów przesuszonych. Jest to metoda na tyle skuteczna, że może nawet zapobiec ścinaniu zniszczonych włosów.