Utwardzanie naturalnej płytki paznokcia – jak wzmocnić swoje paznokcie?

Kiedy podajemy dłoń na przywitanie, to tak jakbyśmy wręczali wizytówkę. To, w jakim stopniu zadbamy o kondycje naszych dłoni, świadczy o nas. Co jednak zrobić, kiedy nasze paznokcie ciągle się łamią, są słabe i rozdwojone? Pomóc może utwardzanie naturalnej płytki paznokcia.

O paznokcie możemy zadbać zarówno w domu jak i w salonie kosmetycznym. Zastanówmy się, jakie są najpopularniejsze, a zarazem najskuteczniejsze metody na utwardzenie naturalnej płytki paznokcia.

Dlaczego paznokcie są w złej kondycji?

Zanim przejdziemy do samych zabiegów pielęgnacyjnych, zastanówmy się, z czego właściwie wynika nasz problem z paznokciami. Być może na co dzień używamy silnych detergentów albo kosmetyków, które mają w swoim składzie konserwanty, silikony i inne szkodliwe związki. Warto to zweryfikować i zastanowić się nad zmianą preparatów. Tak samo zdarza się, że problem pojawia się na skutek nieprawidłowej diety. Przyjrzyjmy się swojemu jadłospisowi pod kątem tego, ile w naszej diecie jest witamin z grupy B, a także witamin A i PP. Ważne są także minerały magnez, cynk i wapń. Zdarza się, że paznokcie się łamią po tym, jak zdjęto manicure żelowy – to znak, że zabieg wykonano źle.

Utwardzanie naturalnej płytki paznokcia – czyli co możemy zrobić?

Przede wszystkim zrewidujmy nasze codzienne nawyki pod kątem tego, co było wyżej. Zmieńmy kosmetyki, dietę, a na manicure chodźmy tylko do renomowanego salonu kosmetycznego. Następnie przejrzyjmy szafki w domu bądź idźmy do sklepu, by zaopatrzyć się w produkty, które wzmocnią paznokcie. Działając dwutorowo, to znaczy poprzez zmianę nawyków i suplementację, którą połączymy z zabiegami kosmetycznymi, możemy uzyskać bardzo dobre rezultaty.

Domowe zabiegi na wzmocnienie paznokci

Metod na to, by wzmocnić paznokcie w warunkach domowych, jest co najmniej kilka. Przybliżmy kilka z tych, które stosuje się najczęściej. Popularna jest na przykład kąpiel w oliwie. Wystarczy ją trochę podgrzać i trzymać w naczyniu ręce przez kilkanaście minut. Chcąc wzmocnić zabieg, dodajmy kilka kropel witaminy E. Jeśli taką kąpiel będziemy powtarzać kilka razy w tygodniu, z pewnością zauważymy różnicę. Innym sposobem na zmniejszenie łamliwości jest wcieranie codziennie w paznokcie olejku rycynowego. Poleca się też kąpiele z żelatyny. Na kąpielach i masażach nasze możliwości się nie kończą. Możemy także sięgnąć po kosmetyki. Wtedy też kupmy odżywkę utwardzającą z keratyną, ceramidami i proteinami jedwabiu.

Co zaproponuje salon kosmetyczny?

Na utwardzanie naturalnej płytki paznokcia możemy zapisać się także w salonie kosmetycznym. Zabieg ten jest dla nas idealny, kiedy nasze naturalne paznokcie mają zgrabny kształt, a naszym największym problemem jest wspomniana łamliwość. Podczas takiego zabiegu paznokcie się nadbudowuje. Dodatkowa warstwa sprawi, że paznokcie nie będą się łamać. Nie jest to jedyna zaleta. Paznokcie po zabiegu będą wyglądać fantastycznie, zatem nie tylko staną się mocniejsze, ale będą przy tym prezentować się wyjątkowo elegancko.