Walka z tkanką tłuszczową – jakie zabiegi w salonie kosmetycznym?

Kiedy chcemy stracić kilka nadprogramowych kilogramów albo pozbyć się cellulitu, to podstawą naszych działań będzie dieta i większa aktywność fizyczna. Jeśli mamy wrażenie, że nasza walka z tkanką tłuszczową jest bezowocna lub chcemy szybciej osiągnąć zadowalające efekty, warto przejrzeć ofertę salonów kosmetycznych.

Dawniej, najważniejszym zabiegiem pozwalającym na pozbycie się tkanki tłuszczowej była liposukcja. To chirurgiczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Dla większości osób wizja skalpela była i jest zbyt przerażająca, by się na ten krok zdecydować. Na szczęście kosmetologia nieustannie się rozwija i jest coraz więcej metod nieinwazyjnych, dzięki którym nie tylko walka z tkanką tłuszczową da pożądane efekty, ale nie ma zbyt wielu przeciwwskazań, a zabiegi te są w pełni bezpieczne. Co możemy wziąć pod uwagę?

W ostatnich latach endermologia jest zabiegiem bijącym rekordy popularności. W walce z tłuszczem wykazuje wyjątkową skuteczność, pozwala łatwo wymodelować sylwetkę, a przy tym jest bezpieczna i bezbolesna. Podczas zabiegu wykonuje się podciśnieniowy masaż oddziałujący na tkankę łączną. Urządzenie działa zarówno na skórę zewnętrzną, jak i na głębiej położone komórki. Głowica zasysa skórę, która następnie jest rolowana i od zewnątrz i od środka. Taki masaż pozwala rozbić komórki tłuszczowe, zmobilizować skórę do produkcji elastyny i kolagenu. W efekcie poprawia się krążenie, skóra jest gładsza, jędrniejsza, a cellulit jest coraz mniejszy.

Innym wartym uwagi zabiegiem jest karboksyterpia. Wykorzystuje się w niej dwutlenek węgla, który usprawnia krążenie i pobudza produkcję kolagenu. Ponadto podczas karboksyterapii rozbija się złogi tłuszczowe i usprawnia spalanie tłuszczu.

Z pomocą przychodzi także mezoterapia igłowa. W tym przypadku chodzi o nakłuwanie skóry po to, by wpłynąć na pracę fibroblastów. Jednocześnie wstrzykuje się substancje odżywcze. Wśród efektów tego zabiegów wymienić można dość szybką utratę tkanki tłuszczowej. Jest to też sposób na redukcję widoczności rozstępów, które razem z tkanką tłuszczowa występują na brzuchu bądź udach. Niestety ze względu na nakłuwanie i ewentualny dyskomfort część osób ma wątpliwości co do tej metody.

Walka z tkanką tłuszczową z zastosowaniem lipolizy iniekcyjnej

Igłę wykorzystuje się również przy lipolizie iniekcyjnej. W miejscu, gdzie znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej, kosmetyczka wstrzykuje preparat mający działanie lipolityczne. Będzie on przyspieszać rozpad komórek tłuszczowych. Metodę tę stosuje się także przy cellulicie. Z reguły substancjami aktywnymi preparatów są fosfatydylocholina i deoksycholan.

Działania muszą być wielotorowe!

Są osoby, które zapisują się na wizytę w salonie, myśląc, że to wystarczy, by pozbyć się niechcianego tłuszczu. Jednak działania muszą być wielotorowe. Zabieg nie pomoże nam schudnąć, jeżeli po wyjściu z salonu sięgniemy po batona lub frytki. Zawsze musimy pamiętać o tym, że zabiegi przyspieszą spalanie tkanki tłuszczowej, ale muszą iść w parze ze zdrowym stylem życia.