Zabieg odnawiający ze śluzem ślimaka

Przeglądając listę zabiegów u kosmetyczki, możemy natknąć się na zabieg odnawiający ze śluzem ślimaka. Jeśli słyszmy o czymś takim pierwszy raz, możemy nieźle się zdziwić. Mogą pojawić się pytania – czy to prawdziwy śluz ślimaka? Jakie ma właściwości? Kiedy można go stosować? Jaka cena? Czy występują jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg odnawiający ze śluzem ślimaka

Zabieg składa się z kilku etapów. Jego ukoronowaniem jest wmasowanie w skórę twarzy i dekoltu kremu ze 100% śluzem ślimaka. Cały zabieg rozpoczyna się demakijażem, oczyszczeniem skóry, a następnie przeprowadza się peeling skóry twarzy – jest on konieczny, by składniki aktywne zawarte w dalszych produktach ze śluzem ślimaka wchłaniały się jak najefektywniej. Ampułka, bogate serum, maseczka oraz krem — wszystko oparte jest o śluz ślimaka. W preparatach znajdziemy jeszcze takie dodatkowe składniki aktywne jak witaminy, kolagen czy elastynę. Co ważne, preparaty ze śluzem ślimaka nie zawierają konserwantów.

Dlaczego śluz ze ślimaka?

Śluz ze ślimaka jest substancją całkowicie naturalną. Nie potrzeba konserwantów, by zachować jego właściwości przez bardzo długi czas, ponieważ sam w sobie ma właściwości antybakteryjne. Kosmetyki ze śluzem ślimaka nie zawierają żadnych sztucznych dodatków.

Śluz ze ślimaka działa na skórę głównie nawilżająco, kojąco i odżywiająco – w dogłębny sposób. Ma jednak wiele innych właściwości. Jego antybakteryjność pomaga usuwać zanieczyszczenia ze skóry, preparaty ze śluzem ślimaka delikatnie złuszczają naskórek, stymulują skórę, pobudzają krążenie i przyspieszają naturalne procesy regeneracyjne. Śluz ślimaka odbudowuje także warstwę hydrolipidową skóry, dlatego jest świetny w przypadku skóry suchej, wrażliwej czy alergicznej.

Czy stosowanie śluzu ślimaka jest sanitarne? Czy ślimak nie cierpi?

Takie pytania również mogą nam przyjść do głowy. Nie należy się jednak obawiać. Śluz ślimaka powstaje w bezpiecznych warunkach — zarówno dla ludzi, jak i dla ślimaków. W warunkach laboratoryjnych pobierany jest gęsty, czysty śluz od szczęśliwych ślimaków traktowanych w przyjazny sposób.

Dla kogo zabieg odnawiający ze śluzem ślimaka?

Zabieg odnawiający ze śluzem ślimaka jest bardzo pomocny na problemy skórne przeróżnej maści, a także na dolegliwości związane z zanieczyszczeniem powietrza w mieście. Przeznaczony jest tak naprawdę do każdego rodzaju skóry. Zabieg odnawiający ze śluzem ślimaka można powtarzać nawet co tydzień, wszystko zależy od potrzeb skóry. Indywidualne potrzeby ustalić można w trakcie diagnostyki cery dokonanej przez kosmetologa przed zabiegiem odnawiającym ze śluzem ślimaka. Raczej nie zaleca się więcej niż ośmiu zabiegów w serii. Pora roku nie ma większego znaczenia.

Przeciwwskazania

Do zabiegu odnawiającego ze śluzem ślimaka nie ma żadnych wyjątkowych przeciwwskazań. Obowiązują przeciwwskazania ogólne, które stosuje się przy wszystkich zabiegach u kosmetyczki, to znaczy: uczulenie na którykolwiek składnik stosowanych preparatów, ciąża i karmienie piersią, zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze lub nowotwory skóry.