Zabiegi odmładzające twarz

Każdy chciałby zachować młody wygląd skóry na dłużej. Niestety przychodzi taki moment, kiedy nasza skóra traci elastyczność i jędrność. Widać to zwłaszcza na twarzy. Procesy starzenia możemy opóźnić, a czasem i nieco cofnąć, jeśli zdecydujemy się na zabiegi odmładzające twarz. Co warto wziąć pod uwagę?

Nie jest tajemnicą, że wraz z wiekiem skóra się zmienia. Mając 20 lat, wystarczy zaopatrzyć się w dobry krem nawilżający i pamiętać o systematycznym oczyszczaniu. Jednak kiedy kończymy lat 30, skóra traci zdolności regeneracyjne, mniejsza jest jej elastyczność. Wynika to ze zmniejszonej produkcji estrogenów. Czy to znaczy, że mamy całkowicie poddać się tym procesom? Niekoniecznie – medycyna estetyczna jest na tak wysokim poziomie, że możemy skutecznie z nimi walczyć. Są zabiegi odmładzające twarz, których efekty z pewnością nas usatysfakcjonują.

Zabiegi odmładzające twarz? Koniecznie wypróbuj Dermapen!

Dermapen, czyli mezoterapia mikroigłowa to jeden z największych hitów ostatnich lat. Zabieg nazywa się dokładnie tak samo, jak urządzenie, którym się go wykonuje, czyli Dermapen. W trakcie nakłuwania cieniutkimi igiełkami skóry, do jej głębszych warstw dostarcza się substancji odżywczych. Poza tym komórki są stymulowane do regeneracji i większej produkcji elastyny i kolagenu. Skóra jest lepiej ukrwiona, a zmarszczki są płytsze. Wystarczy, że zabieg wykonamy zaledwie raz lub dwa razy w roku.

Karboksyterapia

Drugim zabiegiem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest karboksyterapia. Metoda ta polega na kontrolowanym podawaniu dwutlenku węgla. Związek ten jest odpowiedzialny za lepszy przepływ krwi i rozszerzanie naczyń krwionośnych. W efekcie prowadzi to do lepszego dotlenienia konkretnych obszarów, możliwości wprowadzenia substancji odżywczych i regeneracji. Dzięki temu zabiegowi nasza skóra będzie produkować więcej elastyny i kolagenu, a tym samym będzie jędrniejsza.

To jedna z nowości w polskich salonach kosmetycznych. Zabiegi różnią się w zależności od tego, jakie chcemy osiągnąć rezultaty. Wśród propozycji zabiegowych znajdziemy Dermatologique Line. To zabieg przeciwstarzeniowy, w którym wykorzystuje się właściwości cytozolu. Pozyskuje się go z komórek jabłoni. Jego podstawowym zadaniem jest zwiększenie żywotności komórek macierzystych skóry i spowolnienie procesów starzenia. Związki, jakie znajdują się w cytozolu sprawiają, że komórki skóry szybciej się regenerują, przez co skóra jest gładsza i jędrniejsza. Podczas zabiegu stosuje się również glaucynę, która z kolei poprawia krążenie i gospodarkę wodną.

Jeżeli chcemy zredukować zmarszczki, możemy skorzystać także z zabiegów endermologii. W jej przypadku mamy do czynienia z podciśnieniowym masażem. Najczęściej o endermologii mówi się pod kątem odchudzania, ale jest także świetną propozycją, kiedy w grę wchodzi młody wygląd twarzy. Urządzenie stymuluje komórki skóry do szybszej produkcji kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładsza, a twarz ma piękny wymodelowany kształt.