Zanieczyszczenia powietrza a skóra (ZABIEG DEFENSYWNA OBRONA PRZED ZANIECZYSZCZENIAMI URBANRESPONSE)

Zdecydowana większość osób żyje w miastach, gdzie mamy nieustanny kontakt z zanieczyszczonym powietrzem — przepełnionym między innymi metalami ciężkimi (ołowiem, rtęcią, chromem), dwutlenkiem węgla oraz pyłami niskocząsteczkowymi. Zawarte w powietrzu substancje rakotwórcze wpływają negatywnie przede wszystkim na układ oddechowy, ale także na układ krążenia (głównie serce) oraz stan skóry.

Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób możemy bronić się przed zanieczyszczeniami. Oprócz noszenia maseczek antysmogowych powinniśmy także zadbać o odpowiednią pielęgnację naszej skóry. Dobrym zwyczajem jest regularne odwiedzanie kosmetyczki i wykonanie zabiegów mających wesprzeć walkę skóry z zanieczyszczeniami.

Wpływ, jaki mają zanieczyszczenia powietrza na skórę

Pod wpływem zanieczyszczeń występujących w miejskim powietrzu skóra zaczyna się przesuszać, zwiększa się jej wrażliwość, a nawet mogą pojawić się stany alergiczne – zaczerwienienie, pieczenie, swędzenie. Przesuszenie skóry, stan zapalny i alergia może skutkować z kolei nadmiernym łuszczeniem się skóry, a także wpłynąć na przyspieszenie procesu starzenia się skóry. Oprócz tego zanieczyszczenia powietrza bezpośrednio wpływają na zwiększenie ilości wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzeniowe. Mało tego, często zdarza się, że zanieczyszczenia powietrza wpływają na powstawanie wyprysków i przebarwień na skórze.

Oprócz pomniejszych dolegliwości skórnych zanieczyszczone powietrze podwyższa także ryzyko wystąpienia schorzeń dermatologicznych. Wypryski mogą zamienić się w jakąś odmianę trądzik, a łuszczenie się skóry – w egzemę. Stany alergiczne mogą przerodzić się w długotrwałą alergię. Ostatecznie zanieczyszczenia powietrza przyczyniają się do rozwijania się nowotworów skóry.

Zanieczyszczenia powietrza są szczególnie niebezpieczne zimą. Nie dość, że mroźny wiatr dodatkowo negatywnie wpływa na stan naszej skóry, to jeszcze zwiększa się zawartość pyłów niskocząsteczkowych i innych substancji rakotwórczych w powietrzu, wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Jak przeciwdziałać wpływowi smogu na skórę?

Aby aktywnie przeciwdziałać wpływowi zanieczyszczeń powietrza na skórę, należy ją przede wszystkim dogłębnie, lecz delikatnie oczyszczać i nawilżać (świetnie sprawdza się tutaj kwas hialuronowy), bo skóra jest zanieczyszczona i wysuszona. Konieczne jest zatem również odbudowanie i wzmocnienie naturalnej warstwy hydrolipidowej skóry. Bardzo ważne jest także stosowanie antyoksydantów (ze względu na wolne rodniki) oraz dostarczanie skórze witamin – między innymi C i E.

Zabieg Defensywna obrona przed zanieczyszczeniami Urbanresponse pomoże pozbyć się zanieczyszczeń ze skóry i zmniejszyć liczbę wolnych rodników występujących na naszej skórze. W składzie preparatu stosowanego podczas zabiegu znajdziemy takie substancje aktywne jak egzopolisacharyd Shield MP, Avocadol, peptydy czy aktywny węgiel. Dodatkowo zabieg poprawi ogólną kondycję skóry, przez co stanie się piękna i promienna.