Fifty Fifty Concept
NAJBARDZIEJ LIFESTYLOWE MIEJSCE NA MAPIE WARSZAWY!

EPILACJA LASEROWA CIAŁA – ŁYDKA (W TYM KOLANA)

Kiedy nadchodzi wiosna, coraz chętniej odsłaniamy nogi. Aby ładnie wyglądały, muszą być gładkie. Regularne golenie lub depilowanie łydek jest wręcz obowiązkowe. Jednak za każdym razem włoski szybciej lub wolniej odrastają. Dlatego też warto wziąć pod uwagę inny nowoczesny zabieg. Epilacja podobnie jak poprzednie metody również polega na usuwaniu owłosienia, ale w tym przypadku można pozbyć się włosów na stałe.

Epilacja laserowa ciała sprawi, że łydka kolana będą idealnie gładkie i to nie tylko latem, ale przez cały czas. Decydując się na zabieg w naszym salonie w Warszawie można mieć pewność, że profesjonalista wykona go bezpiecznie i z użyciem wysokiej klasy urządzenia. Cały fenomen epilacji polega na tym, że laser emituje światło, które ingeruje w cebulki włosów. Są one na tyle uszkodzone, że włos nie jest w stanie więcej rosnąć. Seria zabiegów jest zalecana tylko ze względu na to, że włoski rosną w różnym tempie, co oznacza, że podczas jednego zabiegu niekoniecznie laser ma szansę dotrzeć do wszystkich cebulek.

Epilacja laserowa ciała

Gładkie i pozbawione owłosienia ciało stało się niemal wymogiem. Metod pozbywania się owłosienia jest wiele. Wciąż najczęstszą metodą jest depilacja, ale tuż obok niej pojawiło się pojęcie epilacji. Chociaż są to dwa podobnie brzmiące pojęcia i obydwa dotyczą eliminacji owłosienia, to zabiegi i efekty są zupełnie różne.

W przeciwieństwie do depilacji epilacja laserowa ciała, z której można skorzystać, odwiedzając nasz salon w Warszawie, jest metodą dającą trwałe efekty. Podczas zabiegu cebulki włosów ulegają uszkodzeniu, przez co włos więcej nie wyrośnie.

Na czym polega epilacja laserowa ciała?

W tym zabiegu wykorzystuje się fototermolizę. Emitowana przez laser wiązka światła wnika w głąb skóry, a ciepło dostające się do włosów niszczy ich cebulki, dlatego nie mogą rosnąć. Chociaż jest to metoda trwała, bezbolesna i skuteczna, nie da się pozbyć wszystkich włosów z wybranej partii ciała podczas jednego zabiegu. W zależności od organizmu i samych włosków koniecznych będzie kilka zabiegów. Z reguły podczas jednej wizyty degradacji ulegają cebulki około 20 procent włosów. Po wykonanej serii zabiegów warto po roku lub dwóch skorzystać z zabiegów utrwalających, które podtrzymają efekty.

Przygotowanie do zabiegu

Zaleca się, by miesiąc przed zabiegiem zaprzestać stosowania depilacji mechanicznej, można natomiast sięgać po maszynkę do golenia. Należy zrezygnować z opalania i odstawić leki fototoksyczne i środki światłouczulające. Bezpośrednio przed zabiegiem należy się dokładnie ogolić, ponieważ skóra poddana epilacji musi być gładka i czysta. Nie wolno zatem wykonywać zabiegu na skórze nasmarowanej balsamem czy kremem. Po zabiegu przez krótki czas skóra może być lekko podrażniona, ale zaczerwienienie schodzi po maksymalnie kilku godzinach.

Przeciwwskazania

Pomimo tego, że epilacja laserowa jest bezpieczna i można wykonać ją na różne partie ciała, jest kilka przeciwwskazań. Przede wszystkim są to ciążą i okres karmienia piersią, opalenizna, łuszczyca, bielactwo, padaczka, czy choroby nowotworowe. Przeciwwskazaniem jest również przyjmowanie preparatów z retinoidami.

Bye

do zobaczenia

W NASZYM SALONIE
Wspólna 50 – Warszawa