Idealne brwi – jak dopasować kolor i kształt?

Moda na brwi zmienia się niezwykle szybko. Raz na topie są cienkie kreseczki, potem naturalne łuki, a następnie burzliwe krzaczki. Trudno jest za tym nadążyć, a nasze brwi przecież rosną, jak chcą. Regulacja brwi pomaga tylko do pewnego stopnia, a potem pozostaje już henna lub poprawki przy nakładaniu makijażu. Najważniejsza jednak przecież nie jest moda, a to, jaki kształt i kolor brwi pasuje do naszej twarzy.

Ogólne zasady regulacji brwi

Bez względu na nasz kształt twarzy istnieje kilka uniwersalnych zasad, których dobrze przestrzegać. Przede wszystkim należy bezwzględnie pozbywać się włosków między jedną a drugą brwią. Trzeba jednak uważać, aby nie dać się ponieść. Odstęp między brwiami nie powinien też być zbyt duży, ponieważ wpłynie to niekorzystnie na odbiór naszego nosa. Wyda się szerszy, a to nigdy nie jest pożądane. Odstęp między brwiami nie powinien tak naprawdę przekraczać 1,5 centymetra. Brwi powinny być grubsze przy wewnętrznych krawędziach i zwężać się ku zewnętrznym. Regulacja brwi nie ma na celu skrócenia ich naturalnej długości – zachowajmy ją. Najlepiej jakby brwi kończyły się za zewnętrzną krawędzią oka, a nie bezpośrednio nad nią.

 

 

Inna uniwersalna zasada mówi, aby nie wyrywać włosków nad łukiem, a jedynie poniżej. W większości przypadków to faktycznie się sprawdza, jednak jeśli nasze brwi są wyjątkowo nieujarzmione i krzaczaste, można wyrwać kilka pojedynczych włosków ponad łukiem. Znowu jednak – nie dajmy się ponieść. Regulacja brwi powinna odbywać się przy zachowaniu bezwzględnego minimalizmu. Oczywiście należy starać się, aby brwi były symetryczne, jednak nie nastawiajmy się na całkowity perfekcjonizm. Twarz każdego człowieka naturalnie jest odrobinę asymetryczna. Nawet jeśli coś będzie troszkę się nie zgadzać, i tak większość osób tego nie zauważy.

Kształt twarzy a regulacja brwi

Ostre łuki wyszczuplają twarz, a delikatne – łagodzą wyraziste rysy. Najlepiej mają osoby z twarzą w kształcie owalu. Nie tylko pasuje im niemal każda fryzura, ale także każdy kształt brwi. Wystarczy wtedy zastosować ogólne zasady regulacji brwi.

Przy buziach okrągłych powinno się stosować ostre łuki, które odwrócą uwagę od okrągłości i wyszczuplą optycznie twarz. Twarze o wyrazistych zarysowaniach – kwadratowe i trójkątne – najlepiej wyglądają z łagodnymi łukami. Natomiast jeśli nasza twarz jest nadmiernie wydłużona, warto zastanowić się nad prostymi brwiami, bez wyraźnego łuku.  Najlepiej, gdy regulacja brwi jest przeprowadzana przez profesjonalistkę w salonie. Zajmuje tylko kilka minut, a będziemy miały pewien wzór, który będzie można odtwarzać w domu.

Kolor brwi

Perfekcyjnie dopasowany odcień naszych brwi nie jest idealnie zgodny z kolorem naszych włosów. Jednak też nie powinien różnić się od niego zbyt drastycznie. Wystarczy farbować lub malować brwi o kilka tonów jaśniej (jeśli mamy ciemny kolor włosów) lub ciemniej (jeśli jesteśmy blondynkami).

Brwi można traktować henną, aby uzyskać trwalszy efekt. Oprócz tego pozostaje nam jeszcze ołówek lub cień do brwi do aplikacji podczas każdego makijażu. Na niesforne brwi, które w ciągu dnia układają się, jak chcą, świetnie sprawdza się pomada, wosk lub żel stylizujący – wszystkie można zakupić z odpowiednim pigmentem.