Jak dbać o skórę latem?

Wiele osób z utęsknieniem wypatrywało ciepłych promieni słońca. Doczekaliśmy się! Ponieważ lato zbliża się wielkimi krokami i powoli jesteśmy w wakacyjnym klimacie, warto zastanowić się jak dbać o skórę latem? O czym pamiętać?

Chociaż my uwielbiamy lato, to dla naszej cery jest to trudny czas. Jest narażona na silne promienie słoneczne, wiatr, chlorowaną wodę. To wszystko razem sprawia, że jej kondycja może się pogorszyć. Możemy zaobserwować, że skóra staje się matowa, podrażniona, sucha i problematyczna. Możemy tego uniknąć, jeśli będziemy się o nią odpowiednio troszczyć. Co możemy zrobić i jak dbać o skórę latem?

Prawidłowe oczyszczanie i złuszczanie

Przez cały rok podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest oczyszczanie twarzy. W zależności od tego, jaki mamy typ cery, powinnyśmy sięgnąć po żel do mycia twarzy, piankę lub płyn micelarny. Musimy starannie zmywać makijaż wieczorem i dobrze usuwać sebum po nocy. Ponadto sięgajmy po dopasowany do typu skóry peeling i maseczkę oczyszczającą. Nie możemy zapominać także o tonizowaniu po każdym zabiegu, co przywróci skórze odpowiednie pH. Warto też odwiedzić salon kosmetyczny i skorzystać z peelingu kawitacyjnego.

Liczy się nawilżenie

Skoro nasza skóra jest narażona na przesuszanie, to musimy się zatroszczyć o optymalne nawilżanie. Podstawą jest dobry krem na dzień i na noc, po który sięgamy codziennie. Jednak oprócz tego ważne są maski nawilżające. Dobrze sprawdzą się na przykład maski w płachcie. Podobnie jak kosmetyki do oczyszczania, tak i tutaj musimy krem i maskę dobrać pod kątem cery. Poza samymi kosmetykami musimy nawadniać organizm i jeść dużo warzyw i owoców – dzięki temu nasza skóra będzie pełna blasku i elastyczna. Jeśli widzimy, że nasza skóra jest w bardzo złej kondycji i domowe nawilżanie jest niewystarczające, weźmy pod uwagę zabieg Asiatic Peel. Zapewni on wyjątkowo intensywne nawilżenie.

Moc antyoksydantów

Ponadto zadbajmy o to, by zwiększyć ilość antyoksydantów. Wolne rodniki, którym sprzyjają letnie temperatury, są bardzo szkodliwe i przyspieszają procesy starzenia skóry. Dobrą propozycją jest serum antyoksydacyjne. Nawilży, poprawi ogólną kondycję cery i ochroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Myśląc o większej dawce antyoksydantów, należy działać dwutorowo. Serum i inny kosmetyk to coś, dzięki czemu wspieramy skórę od zewnątrz. Warto jednak zwiększyć dawkę antyoksydantów w diecie. Dużej porcji antyoksydantów dostarczają warzywa, owoce, orzechy, nasiona, zielona herbata i pieczywo pełnoziarniste.

Jak dbać o skórę latem? Smarować ją kremem z filtrem przeciwsłonecznym!

Skoro idzie lato, a my mamy zamiar się opalać, to nie możemy zapominać o kremach z filtrem przeciwsłonecznym. W zależności od tego, jaki mamy fototyp skóry, zalecana będzie inna wartość filtra. Kremy, olejki i balsamy przeciwsłoneczne chronią przed wieloma groźnymi skutkami zdrowotnymi, ale także mają znaczenie dla kondycji naszej skóry, w tym dla procesów starzenia. Nie można więc tego bagatelizować.