Dla kogo kolorowe włosy?

Coraz więcej osób wychodzi poza ramy standardowej koloryzacji i stawia na nietuzinkowe odcienie. Kolorowe włosy stały się w ostatnim czasie dosyć popularne i robią ogromne wrażenie, ale czy są propozycją dla każdego?

Zacznijmy od tego, że kiedy podejmiemy decyzje o tym, że chcemy mieć kolorowe włosy, nie eksperymentujmy z farbami na własną rękę. Uzyskanie dobrego efektu nie jest wcale proste – to nie jest nałożenie jednej farby z tubki. Taką koloryzację powinien wykonać doświadczony fryzjer. Będzie wiedział, jak połączyć kolory i przejścia między nimi. Poza tym sam rezultat jest różny w zależności od koloru wyjściowego. Sprawdźmy zatem, co trzeba wiedzieć, zanim się zdecydujemy na takie farbowanie.

Kto powinien zdecydować się na kolorowe włosy?

Przede wszystkim jest to propozycja dla osób otwartych na nowości. Barwna fryzura już z daleka przyciąga spojrzenia. Musimy się więc przygotować na to, że nie wtopimy się w tłum. Jeśli jesteśmy odważne, lubimy być w centrum uwagi, intrygować i podkreślać indywidualność, będzie to strzał w dziesiątkę. Natomiast kiedy lubimy stać na uboczu, wolimy się dostosować do większości, a nie szokować, to z tego zrezygnujmy, bo będziemy czuć się źle.

Pomijając cechy osobowościowe, przyjrzyjmy się swojej urodzie. Kolorowe włosy wyglądają szczególnie dobrze przy skórze o ciemnej karnacji, albo przy bardzo jasnej wręcz alabastrowej. Ponadto najlepszy efekt uzyskuje się równocześnie z mocniejszym pełnym makijażem.

Kolejną kwestią jest nasz styl życia. Moc kolorów na włosach w wielu miejscach może być uznana za kontrowersyjną. W szkole lub większości miejsc pracy możemy przyciągnąć uwagę w niekoniecznie w dobrym tego słowa znaczeniu. Zastanówmy się więc, czy w miejscach, w których najczęściej przebywamy, taka fryzura się sprawdzi. Poza tym tak ufarbowane włosy dobrze prezentują się, kiedy się je odpowiednio stylizuje. Przemyślmy więc, czy mamy czas i ochotę codziennie tworzyć falę loki lub ciekawe upięcia. Co nie znaczy, że nie możemy mieć włosów rozpuszczonych lub splecionych w klasyczny warkocz. Wiele tak naprawdę zależy od tego, na jaki rodzaj farbowania się decydujemy, czy kolor ma być delikatny i w niewielkiej ilości, czy stawiamy na coś, co będzie nas wyróżniać z daleka.

Kolorowe włosy nie zawsze takie same

W zależności od typu urody i tego, jak długotrwały ma być efekt farbowania, inaczej podejdziemy do doboru odcieni i samych preparatów. Odpowiedzmy na pytanie, czy szukamy czegoś na jedną imprezę, czy preferujemy coś trwalszego? W pierwszym przypadku możemy pokusić się o kupienie jednego opakowaniu farby w sprayu. Natomiast w drugim przyda się już salon fryzjerski. A kolory? Wciąż najmodniejsze są odcienie pastelowe jak róż, fiolet, czy zieleń. Dają one subtelny nieco cukierkowy efekt. Natomiast w bardziej odważnej wersji stosuje się całą gamę kolorów i tworzy na włosach… tęczę! Bajeczne kolory mogą stanowić refleksy, być na samych końcówkach lub zdobić całe włosy. Zamiast tęczy ciekawie będzie prezentować się jeden kolor, na przykład niebieski, który będzie przechodził od jasnego po ciemny lub na odwrót.