Dlaczego koloryzacja u fryzjera jest najlepszą decyzją?

Różnice między koloryzacją u fryzjera a w domu są dosyć spore. Przede wszystkim u fryzjera za usługę zapłacimy więcej niż za farbę w drogerii, którą nałożymy same lub z pomocą przyjaciół. Przekłada się to również na to, że na domowe farbowanie włosów poświęcimy mniej czasu, bo nie tylko nie będziemy musiały nigdzie wychodzić, ale także farby drogeryjne krócej trzyma się na włosach.

W warunkach domowych trudno będzie także o osiągnięcie efektu koloryzacji wielowymiarowej – bardzo modnego teraz ombre czy baleyage’u. Jednak koloryzacja jednolita jest jak najbardziej do osiągnięcia. To, co się bardziej opłaca – koloryzacja u fryzjera czy w domu – zależy przede wszystkim od naszych wymagań.

Farby drogeryjne a profesjonalne

Choć w dobie Internetu zdobycie profesjonalnej farby do włosów przeznaczonej do nakładania w salonie nie będzie żadnym problemem, nie każdy będzie wiedział, jak się z nią obchodzić. Nakładanie takiej farby wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy z dziedziny fryzjerstwa. Nie tyle kolor może wyjść nie taki, jak planowałyśmy, ile możemy po prostu zniszczyć sobie włosy. Pomimo iż profesjonalne farby fryzjerskie zawierają teraz zdecydowanie więcej substancji, które mają za zadanie chronić włosy, niż było to jeszcze jakiś czas temu, są one mimo wszystko przeznaczone do stosowania przez profesjonalistów z jakiegoś powodu.

Farby drogeryjne niestety rzadko sięgają swoją jakością poziomu farb profesjonalnych. Zawierają wysokie stężenie wody utlenionej, która sprawia, że cały proces przebiega szybciej, jednak włosy są bardziej narażone na zniszczenie niż podczas farbowania u fryzjera. Poza tym stężenie wody utlenionej ma kluczowe znaczenie dla efektu, jaki chcemy osiągnąć, dlatego w salonach fryzjerskich proporcje wody utlenionej są ustalane specjalnie dla nas – bierze się pod uwagę wyjściowy kolor naszych włosów oraz efekt, jaki chcemy uzyskać. Choć drogeriach są całe alejki poświęcone farbom do włosów i wydaje się, że do wyboru mamy wszystko, o czym możemy zapragnąć, w rzeczywistości nie ma tam produktów, które są najwyższej możliwej jakości. Kolory na opakowaniach niemal zawsze się różnią w porównaniu z tym, co faktycznie się otrzyma na włosach, właśnie dlatego, że stężenie proporcji w farbie nie jest dostosowane pod nasz kolor włosów, ale pod uśrednioną większość.

Koloryzacja jednolita a wielowymiarowa

Koloryzacja jednolita jest możliwa do osiągnięcia w domu. Trudniej z koloryzacją wielowymiarową, która niewykonana przez profesjonalistę, a przy stole w kuchni przez przyjaciółkę z pewnością nie będzie wyglądać tak, jak powinna. Koloryzacja jednolita niestety wychodzi już z mody, jeśli więc pragniemy naturalnego, głębokiego efektu na włosach, pozostaje wybrać się do salonu.

Koloryzacja u fryzjera a farbowanie domowe

Oczywiście koloryzacja u fryzjera jest płatna, a farbowanie włosów w domu z pomocą przyjaciółki – nie. To główna różnica, która sprawia, że wiele osób wybiera koloryzację w warunkach domowych. Doświadczenia te jednak różnią się między sobą bardzo wyraźnie. W salonie nie musimy się w zasadzie niczym martwić. Oczywiście jeśli to dobry, znany nam salon, a nie salon, do którego wstąpiliśmy po drodze i nie wiemy, jakie są o nim opinie. Dlatego warto najpierw przemyśleć swoje opcje i sprawdzić dokładnie recenzje w internecie. Zakładając jednak, że wybraliśmy profesjonalny, poważany salon fryzjerski, nasz doświadczenie na pewno będzie bardzo pozytywne.