Domowe maseczki DIY

Każda z nas zasługuje na odrobinę luksusu. Dlatego od czasu do czasu robimy sobie domowe spa – długa, gorąca kąpiel, peeling całego ciała, relaksująca maseczka… Nie zawsze potrzeba radykalnych środków, by odżywić naszą skórę. Jednak wyjście do kosmetyczki, na przykład na zabieg pure vitamina C czy peeling kwasami, też jest potrzebne. Jak zadbać o skórę twarzy w domowym zaciszu?

Przed maseczką zawsze peeling

Dlaczego? Dzięki przeprowadzonemu peelingowi wszelkie składniki aktywne zawarte w naszych kosmetykach wchłoną się po prostu lepiej i szybciej, a co najważniejsze — będą w stanie wejść w głębsze warstwy skóry. Oprócz tego stosowanie peelingów pobudza krążenie w skórze, co z kolei przyspiesza jej procesy regeneracyjne – czyli wzmaga się produkcja kolagenu oraz elastyny. Pamiętajmy jednak, aby peelingu nie stosować częściej niż raz w tygodniu. Jeśli będziemy robić to częściej, możemy naruszyć warstwę ochronną naskórka.

Peeling domowy DIY z płatków owsianych

Peeling w domowych warunkach można wykonać na przykład z płatków owsianych i miodu. To bardzo popularny przepis. Najpierw płatki owsiane należy zalać ciepłą wodą i odstawić na parę minut, aby napęczniały. Później wystarczy zmieszać płatki owsiane z miodem i sokiem z cytryny w proporcjach 3:1:1, wymieszać i nałożyć na twarz.

Maseczki domowe DIY

Zaraz po peelingu warto zastosować bogatą maseczkę z domowych produktów. Domową maseczkę prosto z kuchni można wykonać za pomocą tych samych produktów, co peeling. Zamiast pocierać twarz mieszanką płatków owsianych z miodem i sokiem z cytryny, możemy zostawić ja na twarzy na chwilę, aby nawilżyć i odżywić skórę. Oprócz tego maseczkę można jeszcze zrobić z wielu innych produktów. Niektórzy używają nawet samego jogurtu naturalnego. Oprócz tego cennymi składnikami są jeszcze: jabłka, kurkuma, oliwa, kakao, awokado, banan, a nawet jajka.

Dobrą maseczką oczyszczającą jest banalnie prosta maseczka węglowa, do której przygotowania potrzebujemy jedynie jogurtu naturalnego oraz pastylkę węgla aktywowanego, który możemy zakupić w aptece. Węgiel aktywowany ma wiele zastosowań, między innymi można go zażyć podczas problemów ze strony układu trawiennego, a dodany do past ma wybielać zęby. Jest on nawet składnikiem filtrów do masek antysmogowych dzięki swoim właściwościom oczyszczającym.

Zabieg pure vitamina C u kosmetyczki

Domowe sposoby to jednak nie wszystko. Domowe składniki są świetne do stosowania na co dzień, jednak raz na jakiś czas skóra potrzebuje gruntownego oczyszczenia, szczególnie jeśli mieszka się w mieście, gdzie zanieczyszczenia powietrza są codziennością. Zanieczyszczenia tego typu są powiązane ze zwiększoną ilością wolnych rodników, które odpowiadają za przyspieszony proces starzenia się skóry. Zabieg pure vitamina C pozwala je zneutralizować. Do zabiegu pure vitamina C wykorzystuje się specjalny preparat, który zawiera głównie kwas L-askorbinowy (czyli właśnie witaminę C), ale także flawonoidy oraz AHA z dzikiej róży, a nawet olejek z pomarańczy. Zabieg składa się więc z naturalnych składników aktywnych, jednak w zmaksymalizowanym stężeniu, aby uzyskać najlepsze efekty.