Jak dbać o skórę twarzy po 30 roku życia
Skóra twarzy po 30 roku życia wymaga intensywniejszej pielęgnacji niż wcześniej. Nie wystarczy już szybkie obmycie twarzy i wklepanie lekkiego kremu nawilżającego. Skóra zaczyna zmieniać się już po 25 roku życia, kiedy organizm zaczyna wytwarzać mniejszą ilość hormonów.
Do tego pojawiają się pierwsze oznaki złego trybu życia, czyli nieprawidłowej diety, nieregularnych ćwiczeń czy niedosypiania. Jak sobie z tym radzić? Konieczna jest między innymi zmiana rutyny pielęgnacyjnej. Warto także korzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, takich jak mezoterapia igłowa.
Co zmienić w swojej rutynie pielęgnacyjnej?
Konieczne jest dogłębne odżywianie skóry oraz dodatkowa ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, a także staranne odżywianie jej od środka za pomocą odpowiedniej suplementacji. Lekki krem nawilżający należy zamienić na taki, którego treść jest bogatsza w rozmaite substancje, takie jak witaminy (A, C, E), a także kwas hialuronowy (dogłębnie nawilża skórę) czy kolagen. Koniecznie powinien zawierać także filtry UV. Warto również zaopatrzyć się w serum nakładane pod krem, krem pod oczy (jest to okolica wyjątkowo narażona na powstawanie zmarszczek, zdecydowanie delikatniejsza od reszty skóry twarzy) oraz w osobny krem na noc o jeszcze bogatszym składzie, który w trakcie naszego snu będzie dbał o naszą skórę.
Troska o prawidłowe oczyszczanie skóry również jest bardzo ważne. Dlatego zadbajmy o to, aby używać dobrego płynu do demakijażu oraz stosować regularnie raz w tygodniu peeling enzymatyczny z kwasami.
Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa jest jednym z zabiegów u kosmetyczki, które warto zacząć co jakiś czas wykonywać po 30 roku życia. Mezoterapia igłowa polega na tworzeniu na skórze mikroukłuć, które stymulują skórę do podjęcia wzmożonych procesów regeneracyjnych. Mezoterapia igłowa przywraca skórze blask i sprawia, że zmarszczki stają się nieco płytsze, a skóra częściowo odzyskuje dawną jędrność. Zabieg można także stosować na innych częściach ciała, aby na przykład pozbyć się niechcianych blizn, jednak najczęściej przeprowadzany jest na skórze twarzy.