Jakie wybrać i co nam dają maseczki do twarzy?

Maseczki do twarzy mają skoncentrowaną formułę, przez co nie trzeba ich używać tak często jak kremu. Jeśli nałożymy dobrą maseczkę, efekty zauważymy właściwie od razu, ale jak wybrać tą najlepszą?

Zabiegi pielęgnacyjne do twarzy możemy podzielić na kilka kategorii. Pierwszą z nich stanowią zabiegi codzienne, inne wykonujemy raz lub dwa razy w tygodniu, a jeszcze inne wykonuje się rzadziej. W pierwszej grupie są takie zabiegi jak oczyszczanie, tonizowanie i kremowanie twarzy rano i wieczorem. Zabiegami, które wykonuje się z mniejszą częstotliwością, ale regularnie, są peelingi i maseczki. Najrzadziej wykonuje się zabiegi w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Chociaż do kosmetyczki chodzimy na przykład raz w miesiącu, to specjalistyczne zabiegi sprawią, że skóra będzie prezentować się znacznie lepiej, niż gdybyśmy stosowali tylko domowe sposoby.

Jakie maseczki do twarzy mamy do wyboru?

Maseczki do twarzy możemy dzielić według konsystencji, wtedy wyróżniamy na przykład maseczki w kremie, w płachcie lub typu peel-of. Dzieli się je także pod względem działania i to właśnie na tym się skupimy. Po pierwszą grupę kosmetyków, czyli maseczki nawilżające, możemy sięgać niezależnie od typu skóry, ale są ważne zwłaszcza dla posiadaczy skóry suchej. Takie maski nawilżają, odżywiają i odświeżają. Przy skórze odwodnionej i suchej poleca się gęste i zwarte kosmetyki, przy skórze mieszanej i tłustej lepsze są płachty.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami skóry tłustej lub mieszanej, codzienne oczyszczanie i peelingi mogą być niewystarczające. Dlatego też oprócz tego sięgajmy po maski oczyszczające. Dobrze usuwają nadmiar sebum, oczyszczają pory, zapobiegają zaskórniakom i działają bakteriobójczo. Mają w składzie glinki, kwasy owocowe i olejki.  Przy skórze tłustej często jest problem z porami, dlatego warto sięgnąć po maseczki ściągające.

Do każdego rodzaju skóry można stosować maseczki rozświetlające i poprawiające koloryt. Sprawią, że każda cera wygląda świeżo i zdrowo. Mają w składzie m.in. antyoksydanty i witaminę C. Przy skórze wrażliwej poleca się maseczki kojące, które łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia, a także wspierają regenerację komórek. Jeśli natomiast zależy nam na poprawie jędrności, to postawmy na maseczki liftingujące. Zaleca się je zwłaszcza przy skórze dojrzałej. Dostarczają do komórek skóry kwas hialuronowy, kolagen i koenzym Q10.

Jak wspierać skórę w salonie kosmetycznym?

Maski do twarzy są skuteczne, a przez to, że mają skoncentrowane składniki, ich efekty są natychmiastowe, ale krótkotrwałe. Długotrwałe rezultaty dają profesjonalne zabiegi kosmetyczne, z jakich możemy skorzystać w renomowanym salonie. Będą one doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji, a przy tym sprawią, że skóra będzie idealnie oczyszczona, jędrniejsza i z lepszym kolorytem. Możemy wziąć pod uwagę na przykład zabiegi Dermapen, karboksyterapię, mezoterapię igłową albo zabiegi Selvert Thermal. Ich rezultaty nie zawsze są widoczne od razu, czasem trzeba kilka dni poczekać. Jednak skóra będzie w lepszej kondycji przez dłuższy czas, a składniki odżywcze maseczek będą się lepiej wchłaniać.