Jakie zabiegi wykonać wiosną?

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Słychać śpiew ptaków, gdzieniegdzie obserwować można przebiśniegi. To odpowiedni moment na to, by zatroszczyć się o swoją cerę. Jakie zabiegi wykonać wiosną, by skóra była promienna?

Zimowa aura nie sprzyja kondycji skóry. Mróz, wiatr i śnieg sprawiają, że jest ona przesuszona, szara i pozbawiona blasku. Chcąc, by wiosną była w lepszej kondycji, należy o nią szczególnie zadbać. Poza codzienną pielęgnacją, stosowaniem peelingów i maseczek, warto rozważyć także wizytę w salonie kosmetycznym. W większości przypadków koncentrują się one na tym, by jak najdokładniej oczyścić i złuszczyć naskórek. Jakie zabiegi wykonać wiosną w pierwszej kolejności?

Mezoterapia bezigłowa

Jak sama nazwa wskazuje, w przeciwieństwie do tradycyjnej mezoterapii mezoterapia bezigłowa nie wymaga użycia igły. Jednocześnie natychmiast doda skórze energii. Urządzenie wysyła fale elektryczne, które przyczyniają się do lepszego wchłaniania składników odżywczych. Poprawia się mikrokrążenie, a skóra jest gładka i napięta. Witaminy, serum i aminokwasy będą lepiej absorbowane, a przez to cera będzie wyraźnie odżywiona.

Mikrodemabrazja korundowa

Innym zabiegiem, jaki z pewnością warto wziąć pod uwagę, jest mikrodermabrazja korundowa. W trakcie zabiegu złuszcza się martwy naskórek, jaki zgromadził się podczas zimy. Wydawałoby się, że podobny efekt uzyskamy, stosując peeling, jednak mikrodermabrazja oddziałuje na głębsze partie skóry. Urządzenie wysyła mikrokryształy, które usuwają martwe komórki. Młoda świeża skóra może oddychać, jest jędrna, gładka i dobrze będzie przyswajać składniki odżywcze. Na ten zabieg warto się zgłosić, na przykład walcząc z bliznami potrądzikowymi.

Zabiegi kwasami

Podobnie jak poprzednia propozycja zabiegi kwasami pozwalają dogłębnie oczyścić skórę. W zależności od tego, w jakiej kondycji jest skóra i jakie są jej potrzeby, stosuje się kwasy różniące się mocą. Z reguły wykorzystuje się kwas salicylowy, migdałowy, mlekowy albo azelainowy. Łagodniejsze kwasy rewelacyjnie oczyszczają skórę, natomiast te o silniejszym działaniu potrafią nawet usunąć blizny.

Peeling kawitacyjny z sonoforezą

To kolejna interesująca propozycja. Ponownie mamy do czynienia z oczyszczaniem, jednak w tym przypadku odbywa się to z udziałem fal dźwiękowych. Często peeling kawitacyjny łączy się z zabiegiem sonoforezy, czyli masażem ultradźwiękami. Złuszcza się martwy naskórek, dotlenia skórę i poprawia kolor skóry. Zabieg ten zaleca się przede wszystkim osobom mających cerę mieszaną, tłustą albo zmęczoną.

Zabiegi laserem

Przeglądając ofertę salonów kosmetycznych, warto spojrzeć także na zabiegi laserem. Są świetną propozycją dla osób mających trądzik, przebarwienia, czy rozszerzone naczynka. Zabieg jest szybki, ale bezpośrednio po nim może występować delikatny obrzęk i zaczerwienienie. Po kilku dniach skóra zaczyna się złuszczać. Po zabiegach laserem skóra jest wrażliwa na promienie słoneczne. Toteż wiosna