Keratynowe prostowanie włosów – co i jak?

Zabieg keratynowego prostowania włosów polega na „wprasowywaniu” we włosy keratyny przy użyciu wysokich temperatur (ponad 200 stopni Celsjusza). Białka keratynowe są naturalnym budulcem włosa, a zabieg ten pozwala na uzupełnienie ubytków.

 

Keratynowe prostowanie daje efekt gładkich, prostych, lśniących włosów, które stają się łatwe do pielęgnowania, rozczesywania i modelowania. Efekt utrzymuje się od trzech do sześciu miesięcy, podczas których keratyna wypłukuje się, czy to poprzez mycie włosów, czy wpływ czynników atmosferycznych, takich jak wiatr.

Pomimo iż usługa nazywa się prostowaniem włosów, sam fakt, że włosy są proste po zabiegu, jest tak naprawdę efektem ubocznym. Na zabieg powinno decydować się po to, aby poprawić stan swoich włosów, odbudować je. A zdrowsze włosy to oczywiście ich piękniejszy wygląd. Keratynowe prostowanie włosów będzie świetną decyzją, jeśli nasze włosy są zniszczone, mają skłonność do puszenia się, elektryzują się lub w jakikolwiek inny sposób sprawiają problemy podczas codziennego modelowania. Trzeba jednak mieć na uwadze, że włosy skrajnie zniszczone, na przykład poprzez intensywne rozjaśnianie, z tendencją do kruszenia się, mogą źle znieść zabiegi, w których stosuje się wysokie temperatury. Zanim rozpocznie się sam zabieg, fryzjer powinien określić, jaka jest kondycja włosów i czy keratynowe prostowanie jest właśnie tym, czego potrzebują.

Co się zyskuje dzięki zabiegowi?

Przede wszystkim włosy zostają odbudowane i są bardziej odporne na różne negatywne wpływy czynników zewnętrznych. Jednak nie tylko włosy na takim zabiegu zyskują, ale również my. Dzięki zabiegowi możemy oszczędzić sporo czasu rano, jeśli zwykle przed wyjściem prostowałyśmy i modelowałyśmy włosy. Keratynowe prostowanie sprawia, że włosy wystarczy przeczesać, aby uzyskać idealny efekt. Włosy będą mogły również odpocząć od codziennego traktowania ich wysokimi temperaturami przy pomocy suszarki, prostownicy czy lokówki.

 

Oczywiście efekt z czasem słabnie, średnio raz na pół roku powinno się zabieg powtarzać, aby go utrzymać. Można jednak poddawać mu włosy częściej, aby zachować ciągłość w spektakularnych efektach, jakie daje. Keratynowe prostowanie należy do kategorii zabiegów progresywnych. Jednorazowo zabieg może potrwać od dwóch do nawet sześciu godzin, jeśli włosy są długie. Od długości włosów zależy również cena usługi.

Czego powinno się unikać po zabiegu?

Nawet po zabiegu keratynowego prostowania powinno się dbać o swoje włosy, co oznacza, że należy używać odpowiednich szamponów i odżywek. Najlepiej zaopatrzyć się w kosmetyki polecane przez naszego fryzjera, który przeprowadził zabieg. Przeciwwskazaniem do zabiegu może być częste uczęszczanie na basen, ze względu na niszczące działanie chloru na włosy, oraz częste rozjaśnianie, koloryzowanie i dekoloryzowanie włosów. Włosy farbować lepiej przed niż po zabiegu. Jeśli jednak farbować swoje włosy koniecznie po zabiegu, musimy odczekać minimum dwa tygodnie.