Mikroplazma frakcyjna

Na czym polega zabieg – mikroplazma frakcyjna PIXEL RF?

Mikroplazma frakcyjna PIXEL RF to zabieg, który łączy ze sobą dwie technologie: laser frakcyjny oraz fale radiowe.

Za pomocą głowicy frakcyjnej z laserem dokonuje się mikrouszkodzeń naskórka, co pobudza skórę do działań regeneracyjnych, między innymi do zwiększenia produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu można otrzymywać naprawdę niezwykłe rezultaty.

Dla kogo jest mikroplazma frakcyjna?

Zabieg jest wskazany dla każdego, kto zmaga się z niedoskonałościami skóry najróżniejszej maści. Mogą być to różnego rodzaju blizny, w tym rozstępy i blizny potrądzikowe, a także przebarwienia, zmarszczki czy utrata jędrności, a nawet trądzik. Zabiegi wykonuje się w seriach. W zależności od tego, z jak poważnym stanem skóry mamy do czynienia, rekomenduje się różne ilości zabiegów. Najczęściej jednak nie robi się ich więcej niż sześć. Odstępy między zabiegami wynoszą od jednego do półtora miesiąca. Sam czas zabiegu najczęściej trwa pół godziny, choć przy poddawaniu zabiegowi dużych powierzchni ciała może sięgać godziny.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do zabiegu są otwarte rany w miejscu, gdzie zabieg ma być przeprowadzany, a także stany zapalne i infekcje (np. grzybicze lub opryszczka) oraz poparzenia słoneczne. Przed zabiegiem obowiązuje bezwzględny zakaz opalania się przez okres czterech tygodni. Zabiegu powinno się unikać, jeśli jesteśmy w ciąży, karmimy piersią, mamy trądzik różowaty lub cerę naczyniową. Mikroplazmę frakcyjną wykluczają także różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne przeprowadzane niedawno, między innymi botoks.

Cena zabiegu

Mikroplazma frakcyjna wykonywana jest niemal na każdej części ciała. Oczywiście to, jak duża będzie powierzchnia, na której będziemy wykonywać zabieg, wpływa na jego cenę. Mikroplazmę frakcyjną można zastosować na twarzy, czole, brzuchu, dekolcie, ramionach, dłoniach, kolanach, okolicach oczu, podbródku i okolicach, policzkach, szyi i okolicach ust. Cena może sięgać nawet 1000 złotych, jednak warto zastanowić się nad tym zabiegiem, ponieważ jest małoinwazyjny, a jego efekty są niemal porównywalne z tymi po operacji plastycznej. Mikroplazma frakcyjna jest świetną alternatywą, a na dodatek nie ma żadnego okresu rekonwalescencji – efekt jest natychmiastowy. Za mniejszą powierzchnię możemy zapłacić 400, 500 czy 600 złotych.

Co po zabiegu mikroplazmy frakcyjnej?

Żadne z pozabiegowych objawów nie będą utrudniać codziennego życia. Zaraz po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona, pojawi się obrzęk, jednak nieprzyjemne objawy ustąpią szybko. Najczęściej w ciągu dwóch dni, rzadziej ustępują dopiero czwartego. Naskórek może delikatnie się łuszczyć, dlatego warto zapytać wcześniej kosmetologa o odpowiedni preparat nawilżający i łagodzący.

Pamiętajmy, aby przez miesiąc po zabiegu bezwzględnie unikać słońca. Nie ma mowy o żadnym opalaniu, a nawet jeśli wychodzimy z domu tylko na chwilę, koniecznie nałóżmy na skórę poddaną zabiegowi warstwę kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Po zejściu zaczerwienienia i obrzęku będziemy mogły cieszyć się rewelacyjnymi efektami zabiegu.