O co można wzbogacić masaż Kobido?

Jakiś czas temu staraliśmy się zachęcić Cię do skorzystania z masażu Kobido. Skupiliśmy się na wytłumaczeniu na czym dokładnie polega i jakie niesie korzyści. Artykuł możesz znaleźć TUTAJ. Dziś pragniemy nieco rozszerzyć ten temat i przedstawić dodatkowe opcje, o które można go wzbogacić, by ten bezinwazyjny lifting twarzy był jeszcze bardziej widoczny.

Kamień młodości w masażu Kobido

Dla przypomnienia japoński masaż Kobido jest kombinacją wielu tradycyjnych metod i technik ruchów ręki. Charakterystyczne jest tutaj zmienne tempo pracy. Raz ruchy są głębokie i powolne, innym razem szybkie i precyzyjne. Można je wzbogacić chociażby o masaż kamieniem młodości. Osoba wykonująca zabieg delikatnie przesuwa go po szyi i twarzy w taki sposób, by poprawić krążenie i zwiększyć przepływ krwi. Następuje również rozluźnienie zakończeń nerwowych, a tym samym pozbycie się wszystkich negatywnych emocji. Oprócz właściwości relaksacyjnych kamień młodości posiada jeszcze jedną ważną zaletę, a mianowicie pomaga wyeliminować toksyny z organizmu, przez co skóra twarzy nabiera zdecydowanie zdrowszego wyglądu.

Kinesiotaping twarzy

Inną, również bardzo ciekawą opcją, jest rozszerzenie masażu Kobido o kinesiotaping twarzy. Często można się spotkać z drugim określeniem, czyli face taping. Taśmy kinezjologiczne wykorzystuje się już od wielu lat w fizjoterapii. Stworzył je pod koniec lat 70. XX wieku Japończyk dr Kenzo Kase. Od paru lat z powodzeniem zaczęto je stosować do oklejania twarzy, by wpłynąć na tkankę skóry, mięśniową i powięziową. Taśmy mają strukturę zbliżoną do skóry – są elastyczne i oddychające. Co ciekawe, hipoalergiczny klej jest ułożony w strukturę linii papilarnych. Nakleja się je w końcowej fazie zabiegu, by utrwalić efekt i wspomóc mięśnie. Tworzą mikroprzestrzeń pod powierzchnią skóry, która ułatwia prawidłowy przepływ limfy. Regularne stosowane taśm może również pomóc odzwyczaić się od nawykowego używania niektórych mięśni i ustrzec przed np. zmarszczką myśli. Warto pamiętać, że taśmy powinno się nosić przez ok. 12 godzin, więc wizytę w salonie zaplanuj tak, by po niej jechać prosto do domu. Funkcjonowanie z nimi w przestrzeni publicznej może być dla niektórych osób trochę krępujące.

Efekty wzbogaconego masażu Kobido

Pierwszy masaż Kobido jest elementem otwierającym proces poprawy kondycji skóry twarzy i szyi. Ważne jest jednak to, by korzystać z niego regularnie, by utrzymać efekt zrelaksowanych mięśni. Pierwsze trzy zabiegi powinny być wykonane w odstępie od 5 do 10 dni, a kolejne minimum raz w miesiącu. Dzięki temu masz możliwość zmniejszyć bruzdy nosowo-wargowe, tzw. zmarszczki marionetki i złości (inaczej lwie), podnieść kąciki ust, ujednolicić koloryt skóry (i tym samym zrezygnować z podkładu), podnieść powieki, poprawić owal twarzy, zniwelować cienie pod oczami, zmniejszyć widoczność porów, a nawet pobudzić włosy do wzrostu. Oprócz walorów estetycznych masaż Kobido wzbogacony o kamień młodości i face taping niesie ze sobą walory lecznicze. Przede wszystkim pomoże zniwelować napięciowe bóle głowy, również te związane z bruksizmem, a także zmniejszyć obrzęki limfatyczne. Zdecydowanie warto zatem skorzystać z zabiegu. Nie zwlekaj i umów się na Kobido Premium w Fifty Fifty Concept w Warszawie. Tutaj skorzystasz z wszystkim omawianych w dzisiejszym materiale opcji.