Paznokcie eleganckiej kobiety

Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Ma ogromny wpływ na to, jak postrzegamy daną osobę. Na początek nasza uwaga skupia się na twarzy, ale na drugim miejscu są dłonie, a tym samym paznokcie. Dlatego też tak istotne jest to, by zawsze były zadbane i schludne, by nie świadczyły o nas źle. Jak powinny zatem wyglądać paznokcie eleganckiej kobiety? Które mogą świadczyć o złym guście? W dzisiejszym materiale omówimy ich długość, kształt, kolor oraz pielęgnację.

Długość eleganckich paznokci

Paznokcie zbyt długie wyglądają sztucznie, a elegancja to przecież naturalność. Idealna ich długość to ok. 1-2 mm powyżej opuszka palca. Dzięki temu są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale przede wszystkim wyglądają profesjonalnie. Jest to niezwykle ważne, gdy pracujesz w biurze lub zajmujesz stanowisko kierownicze. Długie tipsy czy żelowe paznokcie nie dodadzą powagi osobie kierującej zespołem. Owszem, są modne, ale nie są utożsamiane z klasą.

Kształt paznokci

Tak samo jak długość ogromne znaczenie w budowaniu naszego wizerunku ma kształt paznokci. Należy go wybrać tak, by harmonizował z posiadanym typem osobowości i prezentowanym stylem. Jeśli chcesz wyglądać kobieco i klasycznie dobrym rozwiązaniem będą zaokrąglone paznokcie. Z kolei zwrócić na siebie uwagę pomogą Ci paznokcie w kształcie kwadratowym lub migdałowym.

Kolor paznokci dla prawdziwej damy

Kolor paznokci powinien być jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Oznacza to, że wcale nie muszą być pomalowane. Świetnym rozwiązaniem jest manicure japoński, który możesz wykonać w salonie Fifty Fifty Concept w Warszawie. Z pewnością poświęcimy mu osobny wpis. Jeśli zdecydujesz się jednak na nałożenie koloru to wybór powinien paść na pastelowe, delikatne róże lub odcienie beżu. Łatwo dopasowują się one do całej stylizacji, zwłaszcza wiosną i latem, gdy nasze ubrania są zdecydowanie w jaśniejszych barwach. Jeśli chodzi o coś bardziej wyrazistego to mówi się, że eleganckie paznokcie powinny być w takim kolorze w jakim nałożyłabyś szminkę na usta. Odcienie niebieskiego czy zieleni zatem nie wchodzą w grę, ale czerwień lub burgund już tak. Oba kolory pięknie zaprezentują się jesienią i zimą. Będziesz wyglądać w nich niezwykle kobieco.

Prawidłowa pielęgnacja

Nie ma miejsca w elegancji na paznokcie poobgryzane i połamane, z którym odpryskuje lakier, a wokół nich widać niezadbane skórki. Nic nie jest Cię w stanie usprawiedliwić. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie oliwek na skórki oraz kremu do rąk i paznokci. Codziennie narażamy nasze dłonie na działanie substancji, które obniżają ich kondycję. Takim przykładem są chociażby płyny do dezynfekcji czy niektóre mydła. Wybieraj te, które posiadają najbardziej naturalny skład. Dłonie są przecież Twoją wizytówką. Czasem może tak się zdarzyć, że chwilę przed wyjściem uszkodzisz lakier. Trudno, zdarza się, ale naprawy nie odkładaj w nieskończoność. Następnego dnia zajmij się tym albo sama, albo umów się na wizytę w Fifty Fifty Concept. W swojej bogatej ofercie mamy naprawę jednego paznokcia. Nie ma konieczności robienia wszystkich. Na koniec porada dla pań, które decydują się na malowanie hybrydowe paznokci. W Internecie i nie tylko można spotkać się ze stwierdzeniem, że spokojnie można nosić je przez miesiąc. To prawda, że hybryda pomaga utrzymać schludny wygląd paznokci przez znacznie dłuższy czas niż zwykły lakier, ale ich odrost jest bardziej widoczny. Dlatego też najlepiej co 2-3 tygodnie odświeżyć lakier. Dzięki temu nikt nie zarzuci niedbałości.