Czy włosy blond są dla mnie?

Włosy blond to marzenie wielu kobiet. Czytasz ten artykuł, więc zapewne jesteś jedną z nich. Niestety to naturalny kolor tylko 10% Polek. Pozostałe panie muszą poddać się różnego rodzaju zabiegom, by uzyskać pożądany efekt. Warto jednak w tym miejscu postawić pytanie: czy każda kobieta może być blondynką? Odpowiedzi szukaj poniżej. Mamy nadzieję, że pomożemy Ci w podjęciu właściwej decyzji.

Warunki jakie należy spełnić, by mieć włosy blond

Blond to kolor ekskluzywny i jednocześnie najtrudniejszy do uzyskania. Niemniej dzisiejsze techniki koloryzacji pozwalają prawie każdej kobiecie stać się blondynką, nawet jeśli jest posiadaczką kruczoczarnych włosów. Słowo „prawie” nie znalazło się tu jednak przez przypadek. To kolor dla tych pań, które potrafią prawidłowo dbać o kondycję swoich włosów oraz ich wizerunek. By stworzyć piękny, czysty blond na głowie muszą się one charakteryzować odpowiednią strukturę. Zły stan włosów często uniemożliwia osiągnięcie natychmiastowego efektu WOW. Podobnie dzieje się w przypadku zbyt ciemnego koloru wyjściowego. Wówczas proces rozjaśniania musi odbywać się stopniowo.

Szybki test na blondynkę

Zanim podejmiesz decyzję o koloryzacji i zarezerwujesz termin w profesjonalnym salonie fryzjerskim sprawdź kondycję swoich włosów. Pomoże Ci w tym szybki i prosty test. Zmocz dowolne pasmo włosów ze szczególnym uwzględnieniem końcówek. Weź następnie w palce jeden lub dwa włosy i spróbuj je naciągnąć. Jeśli sprężynują to jest to dobra oznaka i zielone światło dla rozjaśniania. W przypadku kiedy delikatnie pociągnięcie sprawia, że włosy się urywają to zrezygnuj na jakiś czas ze swoich planów i w pierwszej kolejności zadbaj o odpowiednią ich kondycję. Włosy, które urywają się już pod wpływem samej wody tym bardziej źle zniosą nałożenie rozjaśniacza z utleniaczem. Warto próbę wykonać w kilku miejscach zwłaszcza jeśli miałaś wcześniej robione pasemka lub rozjaśniałaś włosy techniką refleksów.

Pielęgnacja blond włosów

By móc cieszyć się pięknymi, zdrowo wyglądającymi włosami w kolorze blond należy pamiętać o prawidłowym ich myciu, odżywianiu i regeneracji. Po pierwsze uważnie czytaj składy kupowanych szamponów i wybieraj te, które nie zawierają SLS (Sodium Lauryl Sulfate). Substancja ta usuwa zarówno warstwę lipidową włosów (odpowiedzialna jest ona za ich gładkość i jedwabistość), jak i kolor. O tym jak silny jest to środek świadczy fakt, że często można go spotkać chociażby w płynach do mycia podłóg. Po drugie spłukuj dokładnie włosy wodą o temperaturze ok. 38°C. Nie zapominaj także, by po każdym myciu głowy nałożyć odżywkę na włosy. Oprócz tego rozczesuj włosy od końcówek w górę (nigdy na odwrót) i wysusz włosy przed pójściem spać używając suszarki z zimnym nawiewem. Domową pielęgnację warto uzupełnić regeneracją OLAPLEX, która czyni prawdziwe cuda z włosami, które są w kiepskiej kondycji. Można ją wykonać chociażby w profesjonalnym salonie fryzjerskim Fifty Fifty Concept. Zabiegowi poświęciliśmy również osobny wpis blogowy, który znajdziesz TUTAJ.

Opinia ekspertów

W każdym dobrym salonie przed rozpoczęciem pracy fryzjer ocenia kondycję włosów oraz ich rodzaj. Życzenie Klienta to oczywiście dla niego rzecz święta, ale jeśli stwierdzi, że na ten moment włosy nie powinny zostać poddane nawet delikatnemu rozjaśnieniu nie warto twardo obstawiać przy swojej decyzji. Pamiętaj, że to profesjonalista, który zajmuje się włosami na co dzień i posiada odpowiednią wiedzę. Warto mu zaufać. I wcale to nie oznacza, że Twoje marzenie o pięknych, olśniewających włosach blond nigdy się nie spełni. Po prostu czasem tak się zdarza, że jedna wizyta to zbyt mało, by uzyskać efekt jak na zdjęciach z Instagrama.