Regeneracja Olaplex – na czym polega?

Kosmetyki Olaplex są już z nami od paru lat. Nie wszyscy jednak znają tę innowacyjną technikę. Nadal gdy słyszmy o tym, że można połączyć koloryzację czy rozjaśnianie z odbudowywaniem struktury włosa, nie możemy wyjść z szoku. W końcu są to zabiegi zazwyczaj kojarzone z niszczeniem włosów! Regeneracja Olaplex jednak sprawiła, że jest to możliwe.

Na rynek do tej pory wyszło pięć produktów od producenta Olaplex. Dwa z nich przeznaczone są do profesjonalnego stosowania w salonach fryzjerskich, a pozostałe można stosować samodzielnie w domu. Profesjonalne zastosowania w salonach to między innymi dodawanie preparatów do farb fryzjerskich.

Jak działa regeneracja Olaplex?

Dokładnie nie wiadomo, co znajduje się w składzie preparatów Olaplex. Składniki osnute są tajemnicą patentową. Wiemy jednak, że kosmetyki te są w pełni bezpiecznie. Nie zawierają takich kontrowersyjnych składników jak silikony, amoniak, DEA, aldehydy, siarczany czy ftalany.
Regeneracja Olaplex polega na odbudowywaniu bardzo ważnych dla struktury włosa mostków dwusiarczkowych. Są one odpowiedzialne za wiązanie keratyny, o której słyszał na pewno każdy zainteresowany tematem włosów. Zabieg preparatami Olaplex pomaga więc odbudować uszkodzone włosy, co przekłada się na ich piękny i zdrowy wygląd.

Jak długo utrzymuje się efekt Olaxplex?

Efekty działania preparatów Olaplex widać od razu. Jednak aby zaobserwować je w pełni, najlepiej odczekać 12 godzin. Ponieważ Olaplex nie działa jak każdy inny kosmetyk do włosów, nie można mówić tutaj o procesie „wypłukiwania się” substancji z włosów. Regeneracja Olaplex nie polega na oblepianiu włosów, tak jak na przykład robią to silikony w popularnych kosmetykach do włosów. Składniki Olaplex stale wchodzą w strukturę włosa, dlatego nie mogą w żaden sposób wydostać się poprzez łuski.

To nie znaczy jednak, że nasze włosy staną się niezniszczalne. Włosy nadal będą podatne na codzienne procesy niszczenia. Nieodpowiednia pielęgnacja czy niekorzystne warunki atmosferyczne sprawią, że po jakimś czasie włosy znów będą potrzebowały naprawy.

Produkty Olaplex

Dwa z pierwszych produktów, jakie Olaplex wypuścił na rynek, to produkty do stosowania przez profesjonalistę w salonie fryzjerskim. Olaplex Bond Multiplier i Olaplex Bond Perfector dodaje się do farb koloryzujących i rozjaśniających. Dzięki temu właśnie zabiegi, które uprzednio niszczyły włosy, mogą teraz nie tylko być bezpieczne, ale wręcz łączyć się z odbudowywaniem struktury włosa. Przy stosowaniu Olaxplex czas zabiegu wydłuża się nieznacznie – o około 20 minut.
Olaplex Hair Perfector to produkt do stosowania samodzielnie w domu, który pomaga utrzymać dłużej efekt osiągnięty w salonie. Może również być używany jako samodzielny zabieg regeneracyjny, jeśli nie chcemy zmieniać koloru włosów, a potrzebują one wzmocnienia. Pozostałe dwa produkty to szampon i odżywka do codziennego stosowania.

Przeciwwskazania?

Regeneracja Olaplex jest bezpieczna. Jedynym przeciwwskazaniem jest hennowanie włosów. Henna wchodzi w reakcję chemiczną ze składnikami produktów Olaplex, co może skutkować pojawieniem się na włosach niechcianego efektu kolorystycznego.