Peeling trychologiczny – wiedza w pigułce
W wielkim uproszczeniu można powiedzieć, że pielęgnacja skóry głowy i włosów opiera się na trzech filarach. Pierwszy to odpowiednio dobrany szampon. Na drugim miejscu postawić należy idącą z nim w parze odżywkę. Ostatnie miejsce na podium zajmuje natomiast peeling trychologiczny. I to właśnie o nim będzie dzisiejszy materiał.
Co daje regularne stosowanie peelingu trychologicznego?
Czysta skóra głowy to milowy krok w kierunku zdrowych i pięknych włosów. Bez tego wszystkie Twoje starania mogą pójść na marne. Dlatego też powinna być regularnie peelingowana, najlepiej raz w tygodniu. Przecież nie różni się niczym od tej, znajdującej się na twarzy czy ciele i wymaga od Ciebie takiego samego zainteresowania.
Szampon, maska, odżywka, kosmetyki do stylizacji (lakiery, żele czy pianki), kurz i pył – to wszystko przykleja się do skóry głowy. Tworzy się w połączeniu z obumarłym naskórkiem tzw. warstwa krystalizacyjna. Zbyt długie jej zaleganie prowadzi do problemów z łupieżem, przetłuszczaniem się włosów i ich nadmiernym wypadaniem. Problemu można pozbyć się właśnie dzięki peelingowi do skóry głowy. Dzięki niemu odzyskuje ona swoją młodość i regeneruje się.
Rodzaje peelingów
Peelingi trychologiczne to bez dwóch zdań hit ostatnich lat. Dlatego też wszędzie tam, gdzie oferowane są produkty z zakresu pielęgnacji skóry głowy i włosów znajdziesz ich szeroki wybór. Można je podzielić na trzy grupy:
- mechaniczne (w składzie zawierają drobinki o różnym kształcie i wielkości, które ścierają martwy naskórek),
- chemiczne (zamiast drobinek na skórę głowy działają różnego rodzaju kwasy i enzymy),
- hybrydowe (łączą w sobie siłę obu w/w peelingów).
Bardzo ważne jest, by dopasować preparat do skóry głowy. Jeśli dopiero zaczynasz z nim swoją przygodę lub posiadasz wrażliwą skórę to wybierz na start ten o najłagodniejszym działaniu lub peeling mechaniczny zawierający bardzo małe drobinki.
Jak używać peeling trychologiczny?
Produkty między sobą potrafią się nieraz znacząco różnić np. część z nich nakłada się na suche włosy, inne na mokre. Zawsze przed użyciem warto przeczytać instrukcję zawartą na opakowaniu. Niemniej warto też kierować się kilkoma prostymi zasadami. Po pierwsze peeling trychologiczny nanosimy bezpośrednio na skórę głowy, a nie na włosy. Ważne jest jego równomierne rozprowadzenie. Pamiętaj również o bokach i tyle głowy. Po drugie wmasowujemy go okrężnymi, delikatnymi ruchami. Niektórzy błędnie przekonują, iż im mocniej będziesz wcierać peeling tym lepiej złuszczy martwy naskórek. Nie jest to prawdą. Bądź zawsze przy tym subtelny. Na tę część poświęć ok. 3-5 minut. Jeśli zakupiony specyfik tego wymaga pozostaw go na głowie przez ok. 5 minut. W przypadku większych zanieczyszczeń możesz wydłużyć ten czas dwukrotnie. W następnej kolejności należy dokładnie go spłukać i umyć głowę szamponem dobranym oczywiście nie do włosów, a również do skóry głowy.
Jeśli po lekturze naszego artykułu nasuwają Ci się jakieś pytania lub masz problem z wyborem odpowiedniego peelingu trychologicznego skontaktuj się z salonem Fifty Fifty Concept i umów się na wizytę. W trakcie niej możesz swobodnie porozmawiać ze swoim fryzjerem na temat prawidłowej pielęgnacji włosów i skóry głowy.