Odmładzanie twarzy w domu

Prędzej czy później przychodzi taki dzień, kiedy patrząc w lustro, możemy być zaskoczeni kondycją twarzy. Zwiotczała skóra, pierwsze zmarszczki, sińce pod oczami – to może wprawić w przygnębienie. Chociaż nie da się całkowicie zatrzymać procesów starzenia skóry, możemy podjąć środki, by je spowolnić. Jak może wyglądać odmładzanie twarzy w domu?

Na kondycję skóry wpływa nie tylko nasz wiek, ale również wiele innych czynników. Co przyspiesza wiotczenie skóry, jak możemy temu zapobiegać i jakie zabiegi sprawią, że odmładzanie twarzy w domu będzie skuteczne?

Co sprzyja szybszemu starzeniu się skóry?

Pierwszym czynnikiem, jaki przyczynia się do starzenia skóry, jest zbyt mała ilość wody w diecie. Deficyty wody skutkują jej zatrzymywaniem w przestrzeni międzykomórkowej, czego efektem są obrzęki i twarz wygląda na starszą. Drugim powodem jest duża ilość cukru w diecie. Cukier przekłada się na glikację białek, przez którą uszkadzają się włókna kolagenowe odpowiadające za jędrność i sprężystość. Do tego duże znaczenie mają używki, jak palenie papierosów. Przez toksyny zawarte w dymie skóra traci blask, jest przesuszona, mogą pojawiać się cienie i opuchlizna.

Istotną rolę odgrywają złe nawyki pielęgnacyjne. Pocieranie twarzy przy demakijażu, czy nakładaniu kremu nadmiernie rozciąga skórę. Do tego dochodzi stosowanie kosmetyków o ubogim składzie, czy brak prawidłowego oczyszczania.

Odmładzanie twarzy w domu – co możemy zrobić?

Przede wszystkim zweryfikujmy, jak wygląda nasz codzienny jadłospis. Być może trzeba wyeliminować nieco cukru albo dodać wodę. Po drugie skupmy się na pielęgnacji. Pamiętajmy o prawidłowym oczyszczaniu rano i wieczorem. Bez tego składniki aktywne kremów nie mogą dostać się do głębiej położonych komórek skóry. Do tego istotne są systematyczne peelingi złuszczające martwy naskórek i odsłaniające młode komórki skóry.

Bardzo ważne są także maseczki odmładzające i nawilżające. Powinny mieć w swoim składzie witaminy A, E i B3, kwas hialuronowy i alantoinę. Dobrą metodą jest także joga twarzy i masaż. To seria ćwiczeń, dzięki którym mięśnie twarzy pracują, a krążenie się poprawia. Poświęcając 5 minut dziennie, możemy sprawić, że szybko twarz będzie gładsza, jędrniejsza i pełna blasku.

Odmładzanie w gabinecie

Kiedy już zadbamy o dietę i pielęgnację w domu, warto wziąć pod uwagę zabiegi w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Kosmetyczka posługuje się preparatami i urządzeniami, do których nie mamy dostępu w domu, a które dają często natychmiastowe efekty. Wśród tych, jakie warto wziąć pod uwagę, wymienić można na przykład infuzję tlenową. W tym przypadku do transportu składników odżywczych wykorzystuje się tlen pod ciśnieniem. Zabieg ten można połączyć z oxybrazją. W walce z oznakami starzenia skóry pomoże także karboksyterapia, w której z kolei wykorzystuje się medyczny dwutlenek węgla. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się Dermapen. Dzięki niemu można pozbyć się przebarwień i niedoskonałości, a przy tym przyspiesza się produkcja kolagenu i elastyny.