Regeneracja Kevin Murphy – ratunek przed ścięciem

Regeneracja Kevin Murphy to rozwiązanie dla osób, które bardzo bronią się przed ścinaniem zniszczonych włosów. Zwykłe drogeryjne odżywki i maski mogą nie dawać pożądanych rezultatów na bardzo zniszczonych włosach.

Wtedy można spróbować odratować je regeneracyjnym zabiegiem z wykorzystaniem kosmetyków Kevin Murphy, a także Olaplex.

Nauka wykorzystywana w zabiegach regeneracyjnych

Strukturę zniszczonego włosa należy odbudować. Jeszcze do niedawna na rynku nie było specyfików, które by to umożliwiały. Pozostawało jedynie ścięcie włosów. Dzisiaj możemy wybrać się do fryzjera na zabiegi regeneracyjne – Olaplex i Kevin Murphy. Dla wyjątkowo zniszczonych włosów poleca się zastosować oba zabiegi. Tak intensywna regeneracja daje fantastyczne rezultaty.

Kuracja Olaplex polega na odbudowaniu mostków siarczkowych, które tworzą strukturę włosa. Dzięki temu włosy nie tylko wyglądają na zdrowsze, ale faktycznie takie są. Natomiast regeneracja Kevin Murphy polega na czymś podobnym, jednak z wykorzystaniem innej metody – specjalnej hermetyzacji białka, dzięki której utrzymuje się ono wewnątrz włosa. Poza tym kosmetyki Kevin Murphy zawierają wiele naturalnych substancji – ekstrakty z roślin, olejki eteryczne i antyoksydanty. Zarówno kosmetyki Olaplex, jak i Kevin Murphy można stosować także w domu, a nawet powinno się to robić dla utrzymania ich efektu. Możemy więc zakupić szampony i odżywki tych profesjonalnych marek. Są one droższe od tych, które można zakupić w drogerii, jednak pamiętajmy, że stoją za nimi badania naukowe faktycznie potwierdzające ich działanie.

Regeneracja Kevin Murphy, jak i kuracja Olaplex kosztują około 150-170 złotych. To niewielka cena za odbudowanie zniszczonych włosów i uratowanie ich przed nożyczkami fryzjerskimi. Choć oczywiście zawsze poleca się, aby profilaktycznie podciąć końcówki włosów. Takie podcięcie ogranicza się jednak tylko do kilku centymetrów.

Najlepsza jest profilaktyka

Regeneracja Kevin Murphy odbuduje włosy, jednak mimo wszystko warto przyjrzeć się swojemu stylowi życia, który doprowadził do takiego zniszczenia włosów. Aby nie musiały przeżywać drugi raz horroru, zmieńmy swoją rutynę pielęgnacyjną i dietę.

Regeneracja włosów może odbywać się nie tylko od zewnątrz, ale także od środka. Dlatego bardzo ważne jest zdrowe odżywianie się i suplementacja, jeśli pragniemy, aby nasze włosy rosły bujnie i zdrowo. Wspomogą je w tym między innymi witaminy, cynk, miedź i omega-3. Składniki te nie wpłyną na włosy, które już mamy na długości, ale odżywią cebulki włosów i sprawią, że nowe włosy będą zdecydowanie mocniejsze.

Jeśli chodzi o włosy na długości, warto zwracać uwagę na każdy element pielęgnacji – od tego, w jaki sposób, jak często i czym myjemy włosy, aż po zabiegi modelujące i jakie kosmetyki wtedy wykorzystujemy. Jeśli nasz szampon ma w składzie silne detergenty, które sprawiają, że nasze włosy stają się coraz słabsze, a do tego, co dzień używamy prostownicy, nie ma co się dziwić, że łamią się i kruszą. Starajmy się dbać o nasze włosy z większą troską.