Wszystko co należy wiedzieć o koloryzacji front blond

Koloryzacja front blond to ponadczasowy trend, który powrócił w nowej odsłonie trzy lata temu i z pewnością zostanie z nami na dłużej. Charakteryzuje się jaśniejszymi pasmami włosów z przodu głowy po obu jej stronach. Co istotne w przypadku tej stylizacji refleksy różnią się raptem kilkoma tonami od reszty włosów, a przejścia pomiędzy ciemnym, a jaśniejszym odcieniem są bardzo płynne, naturalne. Nie mają stanowić kontrastu, a harmonijną całość. Skąd się wzięła moda na ten rodzaj farbowania włosów, komu pasuje i jak się ją robi? Odpowiedzi należy szukać poniżej.

Skąd moda na front blond?

Można powiedzieć, że wszystko zaczęło się w 1981 roku, kiedy to na kartach popularnego amerykańskiego komiksu Marvela pojawiła się Rogue. Tę animowaną postać charakteryzuje nietypowa stylizacja włosów. Są one brązowe z tyłu, z przodu zaś widoczna jest biała grzywka. Fryzura ta przeszła do mainstreamu. Była jeszcze modna w latach 90. ubiegłego wieku. Potem nieco o niej zapomniano, by znów pojawiła się w 2020 roku, ale w nowej odsłonie. Pierwotna koloryzacja jest kontrastowa, bardzo rzuca się w oczy, więc nie jest dla wszystkich. Dlatego wykorzystano jej główne założenie jakim są jaśniejsze pasma z przodu, ale zrobiono je znacznie subtelniej, delikatniej. Dość szybko front blond zyskał popularność wśród gwiazd dużego ekranu i sceny muzycznej. Na nowy look zdecydowała się m.in. Jennifer Aniston, Margot Robbie czy Jennifer Lopez.

Na czym dokładnie polega koloryzacja?

Jednym z kluczy do osiągnięcia sukcesu i efektu WOW jest odpowiednie dobranie jaśniejszych odcieni pasm do bazowego koloru włosów. Dodatkowo musi on współgrać z cerą. Dlatego rekomendujemy oddanie się w ręce profesjonalistów w Fifty Fifty Concept na warszawskim Śródmieściu. Fryzjer wybiera 1-2 cm konturu dookoła głowy, który rozjaśnia. Nie może zacząć zbyt wysoko, gdyż jaśniejsze pasma będą bardziej się odcinały. Warto tutaj wykorzystać koloryzację Air Touch tak, by również w koronie głowy nadać włosom delikatnego rozjaśnienia. Łącząc te dwie techniki efekt końcowy będzie jeszcze bardziej piorunujący.

Co daje koloryzacja front blond?

Front blond jest kluczowym punktem do konturowania twarzy za pomocą koloryzacji włosów. Optycznie zwiększa objętość włosów, rozpromienia twarz, a także ją odmładza i sprawia wrażenie bardziej wypoczętej. W takiej fryzurze można poczuć się lekko, świeżo i bardzo przyjemnie. Wizerunek zyska bez dwóch zdań nowy wymiar. Należy wymienić jeszcze jedną, dość istotną zaletę – a mianowicie maskuje siwe odrosty. Przecież najbardziej siwieją nam włosy przy skroniach, a tam znajdują się jaśniejsze pasma, które ukryją niechciane oznaki starzenia się.

Dla kogo?

To koloryzacja niezwykle uniwersalna. Mogą się na nią zdecydować panie w zasadzie w każdym wieku. Świetnie sprawdzi się u blondynek, szatynek i brunetek. Na rudych włosach też da się uzyskać interesujący rezultat. Front blond można wykonać zarówno na włosach prostych, jak i kręconych. Nie ma przeciwwskazań do jego wykonania na włosach cienkich i rzadkich. Jedynie panie z pełniejszymi twarzami muszą uważać. Zbyt duży kontrast może wizualnie poszerzyć twarz. Dlatego warto zaufać fachowcom w tej dziedzinie.