Jak uzyskać efekt tafli na włosach?

Efekt tafli na włosach (ang. glass hair) to nic innego jak ekstremalnie wygładzone włosy, piękne, lśniące i lejące się. Przypominają taflę szkła, stąd też wzięła się nazwa fryzury. Jest bardzo minimalistyczna i elegancka. Stała się modna za sprawą amerykańskiej modelki Kim Kardashian. W ślad za nią poszły takie gwiazdy, jak chociażby Beyonce, Ariana Grande czy Dua Lipa. W dzisiejszym materiale skupimy się na tym kto może wypróbować na sobie ten trend i co należy zrobić, by go osiągnąć.

Dla kogo efekt tafli na włosach?

Najbardziej zjawiskowy efekt osiągnąć można na włosach sięgających do pasa lub na bobie. Jeśli jednak jesteś posiadaczką innej długości nie martw – Twoje włosy też będą prezentować się wspaniale. Bardzo duże znaczenie ma również to, w jaki sposób zostały one ścięte. Idealną taflę można uzyskać na prostym cięciu. Przy cieniowaniu efekt się niestety nieco gubi. Kolejną ważną kwestią, którą chcemy poruszyć jest porowatość włosów. Jeśli mają niski stopień to można powiedzieć, że właścicielka znajduje się w idealnej sytuacji. Włosy na co dzień są gładkie i trzeba włożyć niewiele wysiłku, by osiągnąć żądany efekt. Z kolei włosy o średniej porowatości będą potrzebować odpowiednich kosmetyków i stylizacji, ale taflę można spokojnie osiągnąć w warunkach domowych. W najgorszej sytuacji znajdują się osoby, których włosy charakteryzują się wysoką porowatością. Często jedynym sposobem na osiągnięcie efektu tafli na włosach jest poddanie ich keratynowemu prostowaniu. Więcej informacji o tej metodzie znajdziesz TUTAJ. Zachęcamy do umówienia się na zabieg w salonie fryzjerskim Fifty Fifty Concept w Warszawie.

Odpowiednia pielęgnacja krokiem milowym ku włosom jak z okładki

Fundamentalną kwestią potrzebną do uzyskania efektu tafli na włosach jest odpowiednia pielęgnacja. Należy wybierać produkty, w których składzie nie zabraknie protein, emolientów i humektantów. Trzeba jednak pamiętać, by zachować między nimi odpowiednie proporcje. Mowa tutaj zatem o słynnej równowadze PEH. Po więcej informacji na ten temat odsyłamy do innego naszego materiału, który znajdziesz TUTAJ.

Efekt tafli na włosach krok po kroku

Jeśli włosy znajdują się w dobrej kondycji, są odpowiednio zadbane można teraz przejść do samego zabiegu, który sprawi, że będą idealnie gładkie jak z okładki. W pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić skórę głowy i włosy. Pamiętać należy o dwukrotnym umyciu. Pierwsze ma oczyścić skórę z zanieczyszczeń i resztek środków do stylizacji, a drugie usunąć nadmiar sebum. Uwagę koncentrujemy na skórze głowy. Włosy zostaną umyte pianą aktywną, która spłucze się po ich długości. Temperatura wody powinna być zbliżona do ciepłoty ciała. Koniecznie trzeba wypłukać bardzo dokładnie cały produkt myjący. Pozostawienie go może spowodować stany uczuleniowe nawet w przypadku używania najbardziej naturalnych preparatów. Pora teraz na odciśnięcie nadmiaru wody tak, by było jej jak najmniej. Nie targamy włosami. Kolejny krok polega na nałożeniu maski na długości i końcach włosów z pominięciem oczywiście skóry głowy. Aplikujemy ją zgodnie z kierunkiem łusek włosów, by je dobrze domknąć. Po odczekaniu kilku minut bardzo dokładnie preparat spłukujemy. Jeśli tego nie zrobimy włosy będą nadmiernie obciążone. Teraz pora na nałożenie wody lamelarnej. To za jej sprawą włosy staną się później wygładzone i miękkie w dotyku. Rozprowadzamy ją dokładnie na całej długości włosów i chwilę wmasowujemy. I oczywiście również ją spłukujemy. Dobrym rozwiązaniem jest użycie papierowych ręczników do osuszenia włosów. Przyszła kolej na to, by włosy wysuszyć suszarką i wymodelować je przy pomocy szczotki zgodnie z kierunkiem łusek. Warto też zastosować serum zabezpieczające końcówki. I już. Można cieszyć się zjawiskowym efektem tafli na włosach.