Fifty Fifty Concept
NAJBARDZIEJ LIFESTYLOWE MIEJSCE NA MAPIE WARSZAWY!

Endermologia

Zdrowy i zadbany wygląd jest istotny zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Kiedy więc na twarzy pojawiają się blizny, a sylwetka zaczyna się zaokrąglać, zwykle cierpi na tym pewność siebie. Endermologia to zabiegi, które pomagają w regeneracji skóry poprzez stymulowanie tkanki łącznej. Skutkiem tego jest między innymi zwiększenie ilości wytwarzanych przez organizm białek. Podnosi się również produkcja kolagenu i elastyny, wpływających na jędrność skóry czy wymodelowanie sylwetki. Program terapii ustalany jest indywidualnie, w zależności od obszaru, który ma być poddany zabiegom oraz od stanu skóry klienta.

Endermologia na ciało i twarz

Endermologia wykonywana jest za pomocą urządzenia do masażu podciśnieniowego, które oddziałuje na tkankę łączną skóry, zarówno w warstwie powierzchniowej, jak i tuż pod nią. W ramach zabiegu specjalna głowica roluje wybrane fragmenty ciała w różnych kierunkach, pobudzając je w ten sposób do regeneracji. Cały proces jest bezbolesny, a przed jego rozpoczęciem klient zakłada przylegający do ciała kombinezon, zapewniający wysoki poziom higieny.

W gabinecie kosmetycznym w Warszawie do zabiegów endermologii wykorzystujemy sprzęt medyczny Alliance LPG, a do terapii skóry twarzy, szyi oraz dekoltu stosujemy urządzenie Alliance z głowicą Ergolift®. Produkty te służą między innymi do redukcji zmarszczek, przywracania napięcia skórze, ujędrniania sylwetki oraz pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej, także w miejscach, w których nie pomagają ćwiczenia oraz zbilansowana dieta. Masaż podciśnieniowy oczyszcza organizm z toksyn, dzięki czemu następuje poprawa samopoczucia. Metodę endermologii stosuje się również w celu redukcji cellulitu, zmniejszenia rozstępów i obrzęków po operacjach medycyny estetycznej oraz wygładzenia skóry. Jest ponadto sposobem na zmniejszenie dolegliwości bólowych, na przykład w obszarze kręgosłupa.

Ile zabiegów należy wykonać?

Do osiągnięcia pożądanego rezultatu odmłodzenia skóry, zmniejszenia dolegliwości bólowych lub wymodelowania sylwetki potrzeba zwykle około dziesięciu zabiegów. Już po pierwszej sesji endermologii można jednak odczuć zwiększenie napięcia tkanek, odprężenie oraz poprawę kondycji skóry. W zależności od indywidualnych zaleceń, zazwyczaj klient zjawia się w naszym gabinecie kosmetologicznym w Warszawie dwa lub trzy razy w tygodniu, gdyż taka częstotliwość zabiegów pozwala osiągnąć najlepsze efekty.

Czas jednej sesji uzależniony jest od wielkości obszaru skórnego, który ma być poddany masażowi podciśnieniowemu. Przed rozpoczęciem zabiegów endermologii wszystkie kwestie związane z terapią są szczegółowo omawiane z klientem.

Przeciwwskazania do zabiegów

Istnieje kilka chorób i dolegliwości, które stanowią przeciwwskazanie do wykonywania zabiegów. Są nimi choroby skóry oraz stany zapalne, które przynajmniej tymczasowo uniemożliwiają przeprowadzenie endermologii. Nie należy również wykonywać jej w przypadku wykrycia choroby nowotworowej lub zapalenia żył, a także w czasie przyjmowania leków przeciwzakrzepowych. Jeśli masz wątpliwości, czy w Twoich dolegliwościach zabiegi są wskazane, zapytaj o to swojego lekarza lub skontaktuj się z naszym kosmetologiem.

Poza różnymi schorzeniami, stanem uniemożliwiającym wykonanie endermologii jest także ciąża. Jeśli więc klientka chce skorzystać z terapii, powinna zaczekać z udaniem się do gabinetu kosmetologicznego do kilku miesięcy po porodzie. Po naturalnej regeneracji organizmu przystąpi wówczas do zabiegów, które sprawdzą się między innymi jako wsparcie w dążeniu do odzyskania figury sprzed ciąży.

Bye

do zobaczenia

W NASZYM SALONIE
Wspólna 50 – Warszawa